12.5 C
ÚvodŠportHumenčania zlomili Modré Krídla v nájazdoch, hetrik Legalina

Humenčania zlomili Modré Krídla v nájazdoch, hetrik Legalina
<

Hokejisti HC 19 Humenné sú blízko k postupu do semifinále Tipos SHL. V piatom štvrťfinálovom zápase totiž zdolali na svojom ľade Modré Krídla Slovan 4:3 po samostatných nájazdoch a v sérii sa tak ujali vedenia 3:2. Zemplínčania budú svoj postup do semifinále môcť potvrdiť v piatok v Bratislave, kde sa odohrá šiesty duel, prípadný siedmy zápas by sa hral v nedeľu v Humennom.

Piaty duel dovtedy vyrovnanej série odštartovali lepšie hostia, ktorí išli po góle Petráša v presilovke do vedenia. V úvode druhej tretiny odpovedali rovnako presilovkovým gólom aj Humenčania, za ktorých skóroval Legalin. Zásluhou Lukošíka išli hostia v 34. minúte opäť do vedenia, krátko pred koncom druhej časti však vyrovnal Zahradník. Humenčania išli prvýkrát do vedenia v 42. minúte, kedy sa opäť v presilovke presadil Legalin. Osem minút pred koncom ale vyrovnal Fetkovič a poslal tak duel do predĺženia. V ňom sa nerozhodlo, rozhodnúť tak museli nájazdy, v ktorých boli úspešní Humenčania Legalin a Lačný. Práve ruský útočník bol autorom rozhodujúceho gólu a hetrikom sa tak výraznou mierou podieľal na humenskom víťazstve.

HC 19 Humenné – Modré krídla Slovan 4:3sn (0:1, 2:1, 1:1 – 0:0)
Stav série: 3:2
23. Legalin (Vrábeľ, Lenďák) pres/1, 38. Záhradník (Trandin), 42. Legalin (Novota, Vrábeľ) pres/1, rozh. sam. nájazd Legalin – 12. R. Petráš (Jasenec, Klučiar) pres/1, 34. Lukošik (Bohunický, Bezák), 52. Fetkovič.
Vylúčení: 6:5. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Jobbágy, Kocúr – Tomáš, Pribula. Divákov: 942.
HC 19: Durný – Jacko, Lenďák, Pulščák, Novický, Kudin, Novota, Zekucia – Vaško, Vrábeľ, Lačný – Borov, Krajňák, Horvát – Zahradník, Trandin, Legalin – Farkaš, Markuš, Frič.
MODRÉ KRÍDLA: Baroš – Žabka, Bohunický, Fereta, Marcinko, Březák, J. Myšiak, Demo – Ožvald, Preisinger, Fetkovič – F. Dej, Bezák, Petriska – Jasenec, R. Petráš, Klučiar – Lukošik, Polák, Matoušek – Trubač.