piatok, 20 septembra, 2024
22 C
ÚvodSpravodajstvoPodvihorlatské správyIuventa v sedmičkovej dráme vyrovnala stav finálovej série

Iuventa v sedmičkovej dráme vyrovnala stav finálovej série
I

Hádzanárkam MŠK Iuventa Michalovce sa podarilo vyrovnať stav finálovej série s HC DAC Dunajská Streda. Michalovčanky zdolali DAC po remíze 24:24 7:6 v sedmičkovom rozstrele a vyrovnali tak stav série na 1:1. O majstrovi sa tak rozhodne v nedeľu v Dunajskej Strede.

Úvod druhého finálového zápasu vyšiel lepšie Dunajskej Strede, ktorá bola takmer celé dejstvo vo vedení. Rýchlo vyhrávala 2:0, v dvanástej minúte 8:4. Iuventa ale kontrovala troma gólmi v rade a hoci sa DAC ešte ujal vedenia 11:8, už to bola ťahanica o každý jeden gól, ktorá skončila v polčase remízovým rezultátom. V druhom polčase dostala Michalovčanky do vedenia Klučková a tie už neprehrávali. Ich súperky sa ale stále dokázali dotiahnúť. V 50. minúte sa dostala Iuventa do vedenia 24:20, na čo lavička DAC reagovala oddychovým časom. Ten pomohol, pretože Dunajská Streda aj za pomoci dvoch presiloviek vyrovnala a dostala zápas k pokutovým hodom. V nich boli nakoniec šťastnejšie Zemplínčanky, ktorým sa v ôsmej sérii podarilo súperky zlomiť a pripísali si tak na svoje konto víťazstvo.

MŠK Iuventa Michalovce – HC DAC Dunajská Streda 24:24 (13:13) – rostrel 7:6
Stav série: 1:1.
Pok. hody:
3/2 – 7/6. Vylúčené: 3 – 2, ČK: Soskyda (Michalovce). Rozhodovali: Haščík a Sivák. Divákov: 900.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská, Tomovčíková – Polievková, Štefaniková 2, Dmytrenková, Popovcová 2, Soskyda 1, Kohučová, Borysevyčová 2, Wollingerová 3, Radovičová, Hlivová, Kompaniecová 4, J. Rebičová, Klučková 10/2.
HC DAC: Magera, Gajdóczi – Pénzeš 1, Kovács, Costa 3, Juhošová 2, Mészároš, Desortová 5, Némethová, Pastorková, Sáriová 7/6, Demeter, Hornyák 2, E. Rajnohová 2, R. Bizík, Elo 2.