12.5 C
ÚvodŠportMichalovčania zvalcovali Košice a sériu vyrovnali na 2:2

Michalovčania zvalcovali Košice a sériu vyrovnali na 2:2
<

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili vo štvrtom semifinálovom zápase Tipos extraligy nad HC Košice 4:1 a vyrovnali tak stav série na 2:2. Dva ich góly strelil Dávid Buc, po jednom pridali aj Peter Bjalončík s Vadimom Pereskokovom, ktorý sa presadil z trestného strieľanie. Piaty duel sa bude hrať v sobotu v Košiciach a už teraz je isté, že na Veľkonočný pondelok sa v Michalovciach bude hrať šiesty zápas série.

Lepší vstup do zápasu mali tentoraz Košičania, ktorí na prvých päť minút zavreli Zemplínčanov do ich útočného pásma. Michalovčania sa postupne dostávali do hry a v deviatej minúte sa ujali vedenia. Okoličány našiel krížnou prihrávkou hokejku Bjalončíka a ten rovnako ako v utorok otvoril skóre duelu. Škorvánek hneď na to zneškodnil šance Pollocka s Fejesom. Následne dve šarvátky rozkúskovali hru, čo vyhovovalo Michalovčanom. V sedemnástej minúte ušiel Bjalončík, krížnou prihrávkou našiel Buca a ten dal už na 2:0. Aj v druhej tretine sa hral zaujímavý hokej. Tri vylúčenia na oboch stranách ostali nepotrestané. Zvýšiť michalovské vedenie mohol najskôr Pereskokov, ktorý mieril do hornej žŕdky. Potom neuspel ani Buc, ktorý mieril do Janusových betónov. V 38. minúte sa Košičania vrátili do zápasu, keď krížený Glazkovom skóroval Patrik Lamper. Michalovčanom vyšiel ale lepšie úvod tretej časti. Po Pavlovsovej šanci opäť zvonila žŕdka. V 45. minúte bol v čistej šanci faulovaný Okoličány a arbitri nariadili trestné strieľanie. Z neho sa nemýlil Pereskokov, ktorý tak dostal pokoj na michalovské hokejky. O pokoji mohli snívať Košičania, ktorým zase začali hrať nedisciplinovane. Michalovčania síve nevyužili dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov, no v ďalšej presilovke už skóroval Buc. Ten tak definitívne rozhodol štvrtý semifinálový duel. Ten sa vo zvyšných minútach už len dohrával a kúskovali ho viaceré menšie šarvátky.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Stav série: 2:2.
9. Bjalončík (Okoličány, Michalčin), 17. Buc (Bjalončík, Pereskokov), 45. Pereskokov trest. strieľanie, 49. Buc (Zabusovs) pres/1 – 38. Lamper
Vylúčení: 6:10. Presilovky: 1:0. Rozhodovali: M. Novák, Orolin – Jedlička, Šoltes. Divákov: 3800.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Hammond, Osburn, Michalčin, Mihalik, Macejko, Glazkov, R. Novák – Vašaš, Galamboš, Žitný – Pereskokov, Pavlovs, Zabusovs – Bjalončík, Buc, Okoličány – Cibák, Chalupa, Bazevičs.
HC: Janus – Olsson, Breton, Šedivý, Southorn, Ferenc, Deyl, Bartoš – Jääskeläinen, Mich. Chovan, Rogoň – Bartánus, Pollock, Fejes – Lamper, Slovák, Paršin – Jokeľ, Hovorka, Havrila.