2.3 C
ÚvodŠportPrehra „levov“ v predĺžení, stav série 2:2

Prehra „levov“ v predĺžení, stav série 2:2
<

Hokejisti HC 19 Humenné prehrali vo štvrtom zápase štvrťfinále TIPOS SHL na ľade Modré Krídla Slovana 3:4 po predĺžení a stav série je tak 2:2. Najbližší piaty zápas sa odohrá v stredu od 18.00 hod. v Humennom a už je jasné, že sa bude hrať aj budúci piatok v Bratislave, kde sa opäť uskutoční dvojzápas Modré Krídla Slovan – HC 19 Humenné a HC Slovan Bratislava – HK Dukla Ingema Michalovce.

Vo štvrtom dueli série sa hral opäť vyrovnaný a zaujímavý hokej a opäť v ňom zo začiatku rozhodovali presilovky. Domáci išli do vedenia v pätnástej minúte po presnej strele Preisingera práve v presilovke. V presilovke o dvoch hráčov v polovici zápasu vyrovnal Dominik Borov. Domáci však opäť využili presilovku v závere druhej tretiny, keď ich poslal do vedenia Jasenec. Humenčania ale v tretej tretine otočili skóre vo svoj prospech. Najskôr vyrovnal Legalin a v 52. minúte ich poslal do vedenia Denis Markuš. Domáci sa štyri minúty pred koncom odhodlali k power-play a 23 sekúnd pred koncom vyrovnal svojim druhým gólom v zápase Preisinger. V predĺžení boli nakoniec šťastnejší domáci, ktorí v 65. minúte po góle Jasenca vyrovnali stav série na 2:2.

Modré Krídla Slovan – HC 19 Humenné 4:3 po predĺžení (1:0, 1:1, 1:2 – 1:0)
Stav série 2:2.
15. Preisinger (Dej, Marcinko) pres/1, 33. Jasenec (Klučiar, Petriska) pres/1, 60. Preisinger (Žabka, Ožvald), 65. Jasenec (Fetkovič, Hlavaj) – 31. Borov (Novota, Horvát) pres/2, 47. Legalin (Safaraleev), 52. Markuš (Ťavoda, Kudin)
Vylúčení: 5:5. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Žák, Mĺkvy – Šebeň, Holienka. Divákov: 144.
MODRÉ KRÍDLA: Hlavaj – Bohunický, Žabka, Marcinko, Fereta, Myšiak, Březák, Demo – Fetkovič, Preisinger, Ožvald – Petriska, Bezák, Dej – Klučiar, Petráš, Jasenec – Matoušek, Polák, Trubač
HC 19: Durný – Lenďák, Pulščák, Novota, Zekucia, Ťavoda, Kudin – Safaraleev, Vrábeľ, Vaško – Horvát, Krajňák, Borov – Legalin, Trandin, Zahradník – Frič, Markuš, Lačný – Ragan, Farkaš.