16.3 C
ÚvodŠportSlovanisti vynulovali Michalovce a znížili stav série na 2:3

Slovanisti vynulovali Michalovce a znížili stav série na 2:3
S

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v piatom zápase štvrťfinálovej série play-off Tipos extraligy na ľade HC Slovan Bratislava hladko 0:4 a Slovan tak znížil v sérii na 2:3. Šiesty duel sa uskutoční v nedeľu26.marca o 18.00 hod. na michalovskom ľade a Zemplínčania tak budú môcť sériu ukončiť doma.

Tak ako sa čakalo, Slovanisti nenechali nič na náhodu a od úvodu spustili na Michalovčanov oheň a síru. Zemplínčania odolávali do piatej minúty, kedy Fominych prestrelil od modrej všetko, čo mu stálo v ceste. Favorit série naďalej pokračoval v tlaku. V siedmej minúte ešte Škorvánek zlikvidoval strelu Takáča, na dorážku Harrisa už ale nemal nárok. Michalovčania sa mohli vrátiť do zápasu pri vylúčení MacKenzieho, presilovku ale nevyužili, rovnako ako na začiatku druhej časti, keď putoval na trestnú lavicu Fominych. Rovnako pri dvoch presilovkách pochodili aj Slovanisti. Tí ale držali opraty zápasu vo svojich rukách a v tretej tretine korunovali svoje víťazstvo ešte gólmi MacKenzieho a Kytnár, ktorý sa presadil gólom do prázdnej brány.

HC Slovan Bratislava – HK Dukla Ingema Michalovce 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Stav série: 2:3.
5. Fominykh (Beňo), 7. Harris (Takáč, Beňo), 53. MacKenzie (Zigo), 57. Kytnár
Vylúčení: 3:3, Macejko (Michalovce) 5+DKZ faul kolenom. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: D. Konc st., M. Korba – Jedlička, Knižka. Divákov: 8303.
HC SLOVAN: Coreau – Golian, MacKenzie, Beňo, Kallen, Sersen, Gachulinec, Maier – Takáč, Harris, Pecararo – Duke, Minárik, Fominych – Haščák, Kytnár, Kukumberg ml. – Matoušek, Zigo Torok.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Hammond, Osburn, Michalčin, Mihalik – Glazkov, Macejko, Cibák – Buc, Suja, Vašaš – Zabusovs, Pavlovs, Pereskokov – Okoličány, Galamboš, Puliš – Chalupa, Garreffa.