nedeľa, 8 septembra, 2024
19.1 C
ÚvodŠportŽilina rozobrala Humenné deviatimi gólmi, majstrovské oslavy sa odkladajú

Žilina rozobrala Humenné deviatimi gólmi, majstrovské oslavy sa odkladajú
Ž

Hokejisti VLCI Žilina znížili stav finálovej série TIPOS SHL, keď v piatom zápase zdolali na svojom ľade HC 19 Humenné 9:1 a znížili tak stav série na 2:3. Humenčania budú mať šancu ukončiť sériu v pondelok od 16.00 hod. na svojom ľade a v prípade ich víťazstva sa stanú postupujúcimi do Tipos extraligy.

Žilinčania nastúpili na zápas s nožom na krku. Vedeli, že každé prípadné ďalšie zaváhanie prinesie koniec sezóny. Už v prvej desaťminútovke ho ale oddialili Róbert Varga a Lukáš Paukovček, ktorý sa presadil v presilovke hre. Iskierku humenskej nádeje vykresal v devätnástej minúte utešenou strelou Ján Ťavoda. V druhej časti ale prišiel žilinský uragán. Vlci strelili šesť gólov a rozhodli tak o tom, že sa bude hrať aj v pondelok v Humennom. Záverečná tretina sa už len dohrávala. Priniesla ešte jeden gól v humenskej sieti, ktorým Rehák pečatil na konečných 9:1.

Vlci Žilina – HC 19 Humenné 9:1 (2:1, 6:0, 1:0)
Stav série: 2:3
7. Varga (Pacalaj, Melcher), 9. Paukovček (Koyš, Pohl), 21. Mráz (Koyš, Macek), 21. Melcher (Varga, Novák), 23. Ružička (Koyš, Lopušan), 30. Sýkora, 31. Macek (Mráz, Pacalaj), 33. Jakubík (Sýkora), 57. Rehák (Macek) – 19. Ťavoda (Novický, Horvát).
Vylúčení: 11:9. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Fridrich, Korba – Hercog, Tvrdoň. Divákov: 4620.
VLCI: Romančík – Sloboda, Novák, Pohl, Šidlík, Ružička, Pacalaj, Nahálka, Pišoja – Melcher, Halama, Varga – Koyš, Mráz, Macek – Sýkora, Paukovček, Rehák – Tibenský, Jakubík, Lopušan
HC 19: Durný (23. Krasanovský) – Novota, Lenďák, Pulščák, Novický, Kudin, Ťavoda, Zekucia, Ragan – Vaško, Vrábeľ, Lačný – Borov, Krajňák, Horvát – Safaralejev, Trandin, Legalin – Zahradník, Markuš, Frič