Úvod Šport Bodovacia séria skončila na Záhorí

Bodovacia séria skončila na Záhorí

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v stretnutí siedmeho kola nadstavby o udržanie sa na pôde MFK Skalica 1:3 a prišli tak o sériu ôsmich duelov bez prehry. Skóre duelu otvoril síce Wisdom Kanu, tri skalické góly v rozpätí dvanástich minút ale rozhodli o troch bodoch pre Záhorákov. Nič na tom nezmenil už ani gól Adekunleho Issu. Zverenci trénera Norberta Hrnčára sa najbližšie predstavia doma keď v sobotu siedmeho mája o 18.00 hod. privítaj Trenčín.

Michalovčania začali na Záhorí výborne. Boli aktívnejší a už po niekoľkých minútach hry mohol otvoriť skóre Marcin, jeho hlavička ale tesne minula bránu. Aj v ďalších minútach boli Zemplínčania aktívnejší, za čo boli odmenení v 28.minúte. Jánošík sa predral cez Yaya, posunul loptu Kanuovi a ten poslal loptu do siete. O deväť minút mohlo byť 0:2. Michalovčania opäť podnikli rýchlu kontru. Tentoraz Kanu vyzval Jánošíka, ktorý ale pálil len do Hurtada stojaceho na bránkovej čiare. Udrelo tak na druhej strane. Száraz fauloval v pokutovom území Fábryho a sám postihnutý z bieleho bodu vyrovnal. To ešte nebolo z prvého polčasu všetko. Na jeho konci totiž Fábry z priameho kopu z pravej strany utešene skóroval a poslal tak Skalicu do vedenia. To posilnil hneď v piatej minúte druhého polčasu ďalšiu peknou strelou Hollý. Michalovčania dokázali kontrovať v 72. minúte Issom. Definitívne mohol rozhodnúť Fábry, jeho strela však tesne minula žrď. Aj napriek tomu sa ale z troch bodov tešili Skaličania.

MFK Skalica – MFK Zemplín Michalovce 3:2 (2:1)