Úvod Šport Čakanie na výhru stále trvá, Humenčania remizovali s posledným Kubínom

Čakanie na výhru stále trvá, Humenčania remizovali s posledným Kubínom

Futbalisti FK Humenné sa víťazstva v roku 2023 nedočkali ani v piatom ligovom zápase. V šesťbodovom dueli doma iba remizovali s posledným Dolným Kubínom 0:0 a zostali tak na trinástom mieste v tabuľke. Humenčania čakajú na domáce ligové víťazstvo od štvrtého kola, teda od šiesteho augusta, kedy doma zdolali FK Pohronie. Najbližšie to budú môcť zmeniť budúcu sobotu prvého apríla, kedy ich čaká od 15.30 hod. domáci zápas so Šamorínom.

Humenčanov, ktorí nastúpili stále bez potrestaného kapitána Streňa, nezachytil prvý polčas v ideálnej pohode. Dovtedy posledný Dolný Kubín bol v súboji dvoch zo štyroch dvadsaťbodových tímov na ihrisku kompaktnejším a lepším tímom. Najväčšiu šancu si ale vypracovali domáci, konkrétne Mateus, brankár Vajs sa ale pri jeho prieniku vyznamenal a podržal svoj tím. Tréner Humenčanov Jozef Kukulský reagoval na bezgólový polčas hneď dvojitým striedaním, ktoré prenieslo opraty zápasu na plecia jeho tímu. Humenčania boli totiž v druhom dejstve aktívnejší, no len po súperovu šestnástku. Chýbal im moment prekvapenia, či finálne fáza. Na tú doplatil v 52. minúte striedajúci Diame, ktorý sa rútil sám na Vajsa, brankár Kubína si ale udržal čisté konto. Vyznamenal sa aj domáci brankár Knurovský. Ten musel zasahovať po hodine hry pri nebezpečnej hlavičke Jackuliaka. Prevaha Humenčanov sa ešte viac zvýšila v 75. minúte, kedy hosťujúci Machaj videl druhú žltú a hneď na to aj červenú kartu. Domáci ale aj napriek prevahe o jedného hráča nenašli recept na obranu Dolného Kubína a duel skončil bezgólovou remízou. Jediné, čo oboch potešilo boli prehry ich priamych konkurentov v boji o záchranu, a tak sa obaja rivali po remíze vyštverali z pásma zostupu…

FK Humenné – MFK Dolný Kubín 0:0