Úvod Šport Dva údery od rezervy Žiliny

Dva údery od rezervy Žiliny

Futbalisti FK Humenné utrpeli po štyroch zápasoch, v ktorých bodovali, nepríjemnú porážku. Na domácej pôde totiž nestačili v predohrávke 25. kola druhej ligy na MŠK Žilina B, ktorému podľahli po dvoch góloch v druhom dejstve 0:2. Humenčania si tak zavarili v boji o záchranu, keď ich od pásma zostupu stále delia iba dva body. Najbližšie ich čaká v sobotu 22. apríla prestížne zemplínske derby v Trebišove.

Humenčania vstupovali do zápasu s cieľom predĺžiť svoju sériu bez prehry a v prvom polčase boli k tomu aj blízko. Viackrát totiž súperovi pohrozili. Najbližšie ku gólu bol v šestnástej minúte Diamé, ktorého krížnu delovku vyrazil Belaník. V 38. minúte odolala obrana hostí opäť. Na dlhý center Havrilu si vyskočil Song, hlavičkoval ale málo razantne a takisto nepresne. V druhom polčase sa obraz hry zmenil. Viac dopredu sa začali tlačiť aj hostia, ktorí v 52. minúte Kaprálikom aj gólovo udreli. Následne robili Humenčania všetko pre vyrovnanie, do koncovky sa už ale nedokázali dostať. Tri minúty pred koncom ich definitívne „zarezal“ striedajúci Marek Beňadik. Ten istý hráč mohol v nadstavenom čase pridať aj tretí žilinský gól, tentoraz ale brankár Knurovský zachránil svoj tím. V samom závere ešte dostal červenú kartu hosťujúci Ndjeungoue, nič to ale nezmenilo na tom, že všetky body putujú pod Dubeň.

FK Humenné – MŠK Žilina B 0:2 (0:0)