Úvod Šport Fantázia. Michalovská Dukla skolila Slovan aj po štvrtýkrát a je v semifinále!

Fantázia. Michalovská Dukla skolila Slovan aj po štvrtýkrát a je v semifinále!

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce senzačne postupujú do semifinále Tipos extraligy. Vo štvrťfinálovej sérii totiž vyradili obhajcu prvenstva HC Slovan Bratislava 4:2 na zápasy. Zverenci trénera Petra Kúdelku spečatili svoj postup v nedeľňajšom šiestom zápase na domácom ľade, ktorý vyhrali 3:0, keď sa o ich góly postarali Zach Osburn, Christián Michalčin a Dávid Buc.

Michalovčanov čaká v semifinále ďalší náročný protivník, víťaz základnej časti HC Košice. Séria štartuje v piatok 31. marca v Košiciach, kde sa následne v sobotu 1. apríla odohrá aj druhý zápas. Následne sa presunie do Michaloviec, kde sa bude hrať v utorok štvrtého a v stredu piateho marca.

Zemplínčania začali šiesty duel výborne, keď v prvej tretine nepustili favorita prakticky do ničoho. Sami navyše mohli otvoriť skóre, strela Osburna iba opečiatkovala žŕdku. V druhej časti mohli otvoriť skóre aj Slovanisti, ktorí získali dve presilovky v rade po dvoch vylúčeniach Mihalika, nevyužili ich a hneď na to aj pykali, keď tentoraz Osburnova strela skončila v sieti. To, ako sa využívajú presilovky im ukázali Michalovčania v 36.minúte, kedy Michalčin na dvakrát prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Michalovčania tak mali rovnako ako v treťom zápase série dvojgólový náskok po dvoch tretinách, tentoraz s ním ale naložili úplne inak. Aj tretiu časť totiž hrali aktívne a okrem jednej žŕdky nepustili súpera do žiadnej gólovej šance. Slovanisti sa štyri minúty pred koncom pokúsili o gól v power-play, skóroval ale Dávid Buc, ktorý definitívne rozhodol o michalovskom víťazstve v zápase a aj v sérii.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Slovan Bratislava 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
34. Osburn (Žitný, Pereskokov), 36. Michalčin (Glazkov, Pereskokov) pres/1, 57. Buc (Puliš)
Konečný stav série: 4:2.
Vylúčení:
2:1. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Snášel, Hronský – Jedlička, Durmis. Divákov: 3800.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Hammond, Osburn, Michalčin, Mihalik, Glazkov, Macejko – Vašaš, Galamboš, Puliš – Chalupa, Suja, Okoličány – Zabusovs, Buc, Garreffa – Žitný, Pavlovs, Pereskokov.
HC SLOVAN: Coreau – Maier, MacKenzie, Beňo, Kallen, Sersen, Gachulinec – Takáč, Harris, Pecararo – Duke, Minárik, Fominych – Haščák, Kytnár, R. Kukumberg ml. – T. Matoušek, Zigo, Lukošik – Török.