Úvod Šport HC 19 Humenné do historického semifinále

HC 19 Humenné do historického semifinále

Po prvýkrát v histórii si hokejisti HC 19 Humenné zahrajú v semifinále Tipos SHL. Humenčania zvládli šiesty štvrťfinálový duel play-off na ľade Modré Krídla Slovan, ktorý vyhrali 3:2 po predĺžení a v sérii zvíťazili 4:2 na zápasy. Góly Humenčanov zaknihovali Alexej Trandin, Lukáš Lačný a v predĺžení rozhodol Filip Vrábeľ. HC 19 Humenné je tak po VLCI Žilina druhým semifinalistom TIPOS SHL. O ďalších dvoch semifinalistov a teda aj o programe Humenčanov v semifinále rozhodnú zvyšné dve série.

Humenčania si prišli do hlavného mesta po postup do semifinále a priblížiť ich k nemu mohli v úvode zápasu Vaško so Zahradníkom. Obaja ale nevyzreli na brankára Baroša. Udrelo tak na druhej strane. Pri signalizovanom vylúčení sa Petriska predral až pred Durného a kľučkou okabátil humenského brankára. Brankár HC 19 potom podržal svojich pri šanci Kľučiara, do konca tretiny ešte zaujal humenský tlak v závere so žŕdkou Legalina. Humenčania tlačili aj v úvode druhej časti. Najskôr Horvát nepotrestal chybu Baroša a nepresadil sa ani Safaralejev. V 26. minúte už ale hostia vyrovnali. Opäť sa tak stalo pri signalizovanom vylúčení, kedy Vrábeľ našiel pred bránkou Trandina a ten nedal Barošovi šancu. Hostia následne nepykali za dve nevyužité presilovky. Potrestať ich mohol Petriska, ktorého strela skončila na žŕdke. Humenčania nevyužili ani tretiu presilovku, po návrate Preisingera na ľade ale skóroval Lukáš Lačný. Hostia sa mohli definitívne ukludniť na začiatku tretej časti, opäť ale nevyužili presilovku, za čo pykali. Preisinger posunul puk pred bránkovisko, tam si ho našiel Lukošík, ktorý vyrovnal na 2:2. Ten istý hráč mohol chvíľu na to poslať Slovan opäť do vedenia, Durný ale zlikvidoval najskôr jeho strelu a potom aj koncovku Fetkoviča. Duel sa schyľoval k predĺženiu. K nemu ale nemuselo dôjsť, keďže v 58. minúte spálil Safaralejev obrovskú šancu a v tutovke zlyhal aj Filip Vaško. Tretie predĺženie tejto série netrvalo ani dve minúty. Obranou domácich sa predral Filip Vrábeľ a nielenže rozhodol šiesty štvrťfinálový duel, ale zabezpečil Humennému historické semifinále….

Modré Krídla Slovan – HC 19 Humenné 2:3 po predĺžení (1:0, 0:2, 1:0 – 0:1)
Konečný stav série: 2:4.
8. Petriska (Bezák, Myšiak), 47. Lukošik (Preisinger, Žabka) – 26. Trandin (Vrábeľ, Pulčšák), 38. Lačný (Novický, Ťavoda), 62. Vrábeľ (Vaško)
Vylúčení: 4:0. Presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Moller, J. Konc ml. – Staššák, Bezák. Divákov: 172.
MODRÉ KRÍDLA: Baroš – L. Bohunický, Žabka, J. Marcinko, Fereta, Myšiak, Březák, Trubač, Demo – Fetkovič, Preisinger, Ožvald – Petriska, Bezák, Dej – Klučiar, R. Petráš, Jasenec – Šotek, Polák, Lukošik.
HC 19: Durný – Lenďák, Jacko, Novický, Pulščák, M. Novota, Kudin, Zekucia, Ťavoda – Safaraleev, F. Vrábeľ, Vaško – Horvát, Krajňák, Borov – Legalin, Trandin, Zahradník – Frič, Markuš, Lačný.