Úvod Šport HC 19 Humenné vyhralo v Žiline a je víťazom prvej ligy!!!

HC 19 Humenné vyhralo v Žiline a je víťazom prvej ligy!!!

Hokejisti HC 19 Humenné sú víťazmi TIPOS Slovenskej hokejovej ligy v sezóne 2022/23. Humenčania vyhrali rozhodujúci siedmy duel finálovej série na ľad VLCI Žilina 3:2 po samostatných nájazdoch a v sérii tak vyhrali 4:3 na zápasy. Stávajú sa tak priamym postupujúcim do Tipos extraligy.

V prvej tretine sa hral zaujímavý hokej s viacerými rušivými momentami na oboch stranách. Žilinčania siedmy duel odštartovali aktívnejšie a zásluhou útočníka Jána Sýkora išli v siedmej minúte do vedenia. Skúsený útočník sa predral stredným pásmom obišiel Lenďáka a Durnému nedal žiadnu šancu. Vyrovnať mohol najskôr na druhej strane Markuš, ktorý ale krížnou strelu mieril iba do ramena Romančíka a na brankárovi „vlkov“ si vylámal zuby po spolupráci ruského útoku aj Trandin. Naopak, druhú tretinu začali aktívnejšie hostia, ktorí boli celú tretinu, lepším tímom. Vytvorili si aj niekoľko šancí. Tie ale Romančík spoľahlivo zvládol. V tretej časti hostia pokračovali v aktívnej hre a v 48. minúte prišla odmene v podobe vyrovnávajúceho gólu Trandina. O minútu neskôr poslal Žilinu opäť do vedenia Bruno Mráz, „vlci“ ale duel do víťazného konca v riadnom hracom čase nedotiahli do víťazného konca. Päť minút pred koncom totiž spomedzi kruhov vyrovnal Igor Safaralejev. Predĺženie prinieslo festival šancí. Najskôr Safaralejeva vychytal lapačkou Romančík, do jeho betónov mieril Ragan, na druhej strane sa nepresadil v koncovke ani Ján Sýkora. V nadstavenom čase sa nepresadil ani Safaralejev, na druhej strane nevyužili šance Bruno Mráz a ani Ján Sýkora. O víťazovi duelu, série, majstrovi prvej ligy, ale aj novom extraligistovi tak museli rozhodnúť samostatné nájazdy. V nich bol úspešný iba Martin Lenďák a Humenné tak dokázalo nemožné. Je víťazom prvej ligy!!!

VLCI Žilina – HC 19 Humenné 2:3 po nájazdoch (1:0, 0:0, 1:2 – 0:0)
7. J. Sýkora, 49. B. Mráz (Koyš, Šidlík) – 48. Trandin (Ťavoda), 55. Safaralejev (Trandin, Frič)
Vylúčení: 0:0. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Baluška, D. Konc st. – Knižka, Gegáň. Divákov: 5036.
VLCI: P. Romančík – A. Sloboda, M. Novák, Pohl, Šidlík, Růžička, Pacalaj, J. Nahálka, J. Pišoja – Melcher, M. Halama, R. Varga – Koyš, Mráz, Macek – J. Sýkora, Paukovček, S. Rehák – Tibenský, Jakubík, Lopušan.
HC 19: Durný – Novota, Lenďák, Pulščák, Novický, Kudin, Ťavoda, Jacko, Zekucia – Vaško, Vrábeľ, Lačný – Borov, M. Krajňák, Horvát – Safaralejev, Trandin, Legalin – Ragan, D. Markuš, Frič.