Úvod Spravodajstvo Podvihorlatské správy HC 19 zdolal Modré Krídla po nájazdoch, Safaralejev mal prsty vo všetkých...

HC 19 zdolal Modré Krídla po nájazdoch, Safaralejev mal prsty vo všetkých góloch

????????????????????????????????????

Hokejisti HC 19 Humenné zvíťazili v zápase 32. kola TIPOS SHL nad tímom Modré Krídla Slovana 4:3 po samostatných nájazdoch. Vo všetkých góloch mal prsty útočník Igor Safaralejev, ktorý strelil jeden gól, pridal dve asistencie a bol aj autorom rozhodujúceho samostatného nájazdu. Okrem neho v zápase skórovali aj Filip Vaško a Andrej Legalin.

Humenčanom naďalej patrí druhé miesto v tabuľke, na lídra zo Žiliny, oproti ktorému majú o jeden odohraný duel menej, strácajú tri body. Najbližšie sa zverenci trénerskej dvojice Andrij Parfionov a Ivan Boržík predstavia v piatok v Žiari nad Hronom.

V prvej tretine síce mal viac z hry Humenčania, po prvých dvadsiatich minútach ale boli spokojnejší Slovanisti. Tí išli v štrnástej minúte po góle Myšiaka do vedenia. Mohla za to aj humenská koncovka, keď v čistých gólových šanciach zlyhali Denis Markus aj Kristián Horvát. Brankára Bekeho prekonal až v 24. minúte ich kapitán Filip Vaško, ktorý sa presadil v presilovke. Humenčania išli do vedenia v 43. minúte. Prvý gól v drese HC 19 strelil ruský útočník Legalin. O šesť minút neskôr ale vyrovnal Roman Kukumberg. Následne hostia nevyužili presilovku po faule Borova. To ako sa využívajú presilovku im ukázal Igor Safaralejev, v 51. minúte, keď expresne rýchlo, už po šestnástich sekundách potrestal vylúčenie Lipianského. Humenčania sa ale z troch bodov netešili. V 57. minúte totiž v power-play vyrovnal Dušan Kľučiar, ktorý poslal duel do predĺženia. V ňom sa nerozhodlo, rozhodnúť tak museli nájazdy. V nich v prvej série efektne skóroval Lukáš Lačný, v druhej vyrovnal Polák. V tretej sérii poslal HC 19 opäť do vedenia Safaralejev a keďže už žiaden iný úspešný strelec nebol, extra bod ostal na Zemplíne. Ruský útočník tak mal prsty vo všetkých góloch Humenčanov. Pri prvých dvoch asistoval, tretí sám strelil a rozhodol v nájazdoch…

HC 19 Humenné – Modré Krídla Slovana 4:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 2:2 – 0:0)
24. Vaško (Safaralejev, Vrábeľ) pres/1, 43. Legalin (Safaralejev, Frič), 51. Safaralejev (Lenďák) pres/1, roz. sam. nájazd Safaralejev – 14. Myšiak (Klučiar, Polák), 49. R. Kukumberg ml. (Klučiar), 57. Klučiar (Beňo)
Vylúčení: 2:5. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Smerek, Tornay – Wolf, Pribula. Divákov: 593.
HC 19: Krasanovský – Zekucia, Lenďák, Pulščák, Ťavoda, Brincko, Stripai, Thomka – Vaško, Vrábeľ, D. Markuš – Borov, M. Krajňák, Horvát – Legalin, Trandin, Safaralejev – Lačný, Frič, Ragan.
MODRÉ KRÍDLA: Beke – Demo, Žabka, Myšiak, Beňo, Volkov, Lopuchovský – Ožvald, L. Lipiansky, Fetkovič – Klučiar, Polák, R. Kukumberg ml. – L. Jendek, M. Adamčík, Trubač.