Úvod Šport Humenčania čara zbavení, Glosár hrdinom Martina

Humenčania čara zbavení, Glosár hrdinom Martina

Hokejisti HC 19 Humenné prehrali v druhom zápase semifinále play-off TIPOS SHL s HK Vitar Martin 0:5. Martinčania tak vyrovnali semifinálovú sériu na 1:1. Tá sa teraz sťahuje pod Turiec, kde sa v stredu a vo štvrtok odohrá jej tretí a štvrtý zápas. Už teraz je ale isté aj to, že sa v sobotu ôsmeho apríla bude hra v Humennom aj piaty zápas.

Nedeľňajší druhý duel série kopíroval ten prvý s jednou dôležitou zmenou. Zatiaľ, čo v sobotu mali väčšie šance Martinčania, no zápas prehrali, v nedeľu sa karta obrátila. Viac z hry mali domáci, góly však dávali iba hostia. Domáci vyhoreli v koncovke, keď bol ich najväčšou prekážkou brankár Vladimír Glosár. Ten sa dostal do brány v sobotu po druhom góle Humenného a v sérii ešte neinkasoval. V druhom dueli sa k neho pridala aj dvojica Lukáš Toma a Damian Tyczynski. Obaja sa asistenciami podieľali na troch góloch, Toma aj jeden strelil. Bol to práve on, kto v jedenástej minúte otvoril skóre.  Druhý gól pridal ešte v prvej tretine Charvát. V druhej časti skóroval Petran a v závere ešte pečatili martinské víťazstvo Nauš a v presilovke o dvoch hráčov Stanček.

HC 19 Humenné – HK Vitar Martin 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Stav série: 1:1.
11. Toma (Tyczynski, Vorobjev), 16. Charvát (Tyczynski, Toma), 38. Petran (Tyczynski, Toma), 57. Nauš (Toma), 60. Stanček (Semaňák).
Vylúčení: 12:6, navyše Vrábeľ 10. min. nešportové správanie a Ťavoda (obaja Humenné) 10+DKZ nešportové správanie. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Divákov: 1362. Rozhodovali: Čahoj, Mĺkvy – Rehák, Tomáš.
HC 19: Durný – Jacko, Lenďák, Pulščák, Novický, Ťavoda, Novota, Zekucia, Farkaš – Vaško, Vrábeľ, Safaralejev – Borov, Krajňák, Horvát – Zahradník, Trandin, Legalin – Lačný, Markuš, Frič.
HK VITAR: Glosár – Semaňák, Petran, Bobček, Charvát, Biro, Nemec, Dvořák, Lavička – Juščák, Lahtinen, Fafrák – Toma, Tyczynski, Vorobjev – Nauš, Paulíny, Poliaček – Stanček, Oško, Ďurina.

Ivan Boržík, asistent trénera Humenného: „Úvodná tretina nebola z našej strany vôbec zlá. Súper však dvakrát skóroval, čo poznačilo ďalší priebeh. Na začiatku druhej tretiny sme nevyužili dve presilovky a mám taký pocit, že dnes by sme neskórovali ani do polnoci. Gratulujeme súperovi k víťazstvu, ideme oddychovať a pripravovať sa na stredu.“

Rudolf Jendek, hlavný tréner Martina: „Veľká spokojnosť z našej strany. Dokázali sme sa poučiť zo včerajších chýb. Základ sme postavili na ubránených presilovkách súpera, bojovnosť, odolnosť, výborný Glosár v bráne. Aj keď si myslím, že náš sobotňajší výkon bol lepší, dnes sme vyhrali a sme spokojní.“