Úvod Šport Humenčania šokovali „vlkov“ a v sérii vedú 1:0

Humenčania šokovali „vlkov“ a v sérii vedú 1:0

Hokejisti HC 19 Humenné zvíťazili v prvom finálovom zápase TIPOS SHL na ľade VLCI Žilina 5:2 a ujali sa vedenia vo finálovej sérii. Humenčania síce prehrávali 0:1, piatimi gólmi v rade ale strhli víťazstvo na svoju stranu. O dva sa pričinil Lukáš Lačný, po jednom pridali aj Dominik Borov, Martin Lenďák a Patrik Frič.

Druhý finálový duel sa odohrá  v nedeľu opäť v Žiline (začiatok o 18.30 hod., priamy prenos JOJ ŠPORT). Následne sa séria presunie do Humenného, kde sa v stredu od 19.00 hod. odohrá jej tretí a vo štvrtok o 18.00 hod. štvrtý duel.

Prvý finálový duel prvej ligy, v ktorom sa stretli dve najlepšie ofenzívny súťaže, priniesol poriadnu streleckú prestrelku. Domáci Vlci vyslali na bránku až 46 striel, no iba dve skončili v sieti a to bolo tentoraz málo… Lepší vstup do zápasu mali Žilinčania, ktorí v prvej tretine vyslali na bránku až 21 striel. Gólovo sa presadili ale až v 28.minúte, kedy skóre duelu otvoril Marco Halama. Ten istý hráč putoval chvíľu na to na trestnú lavicu a krátko pred jeho návratom na ľade vyrovnal Dominik Borov. Ten odštartoval humenskú gólovú mašinériu. Ešte v druhej časti ich poslal do vedenia Lukáš Lačný, trinásť sekúnd pred koncom tejto časti sa ešte presadil aj Patrik Frič. V tretej tretine už hostia naplno ovládli dianie na ľade. Pridali štvrtý gól v podaní Martina Lenďáka, ktorý skóroval v presilovej hre, tri minúty pred koncom rozhodol gólom do prázdnej bránky Lukáš Lačný. Domácim sa ešte podarilo v závere Rehákom skorigovať. Po uplynutí času zaujala aj bitka dvoch ťažkých váh Michala Nováka a Jána Ťavodu, v ktorej mal navrch humenský obranca.

VLCI Žilina – HC 19 Humenné 2:5 (0:0, 1:3, 1:2)
Stav série: 0:1,
28. Halama (Grebenščikov, Varga), 60. Rehák (Bečka, Lopušan) – 32. Borov (Krajňák, Legalin) pres/1, 34. Lačný, 40. Frič (D. Markuš, Novota), 52. Lenďák (Safaralejev, Vrábeľ), 57. Lačný (Trandin).
Vylúčení: 5:4, navyše Novák 5+DKZ (bitka) – Ťavoda 5+DKZ (bitka). Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Juraj Konc ml., Výleta – Jurčiak, Vyšný. Divákov: 4636.
VLCI: Romančík – Grebenčšikov, Novák, Pohl, Šidlík, Sloboda, Pacalaj, Růžička, Nahálka – Kluka, Halama, Varga – Koyš, Mráz, Macek – Melcher, Bečka, Rehák – Tibenský, Jakubík, Lopušan.
HC 19: Durný – Pulščák, Novický, Novota, Lenďák, Kudin, Ťavoda, Zekucia, Ragan – Borov, Krajňák, Horvát – Vaško, Vrábeľ, Safaralejev – Lačný, Trandin, Legalin – Zahradník, D. Markuš, Frič.