Úvod Šport Humenčania vynulovali Martin a sú k finále bližšie

Humenčania vynulovali Martin a sú k finále bližšie

Hokejisti HC 19 Humenné zvíťazili v piatom zápase semifinálovej série TIPOS SHL nad HK Vitar Martin 5:0 a v sérii tak vedú 3:2. O humenské víťazstvo rozdielom triedy sa postaralo päť strelcov gólov – Damián Novický, Andrej Legalin, Martin Lenďák, Martin Krajňák a Ján Ťavoda. Šiesty zápas série, v ktorom môžu Humenčania definitívne rozhodnúť o svojom postupe do finále, sa odohrá v pondelok na ľade Martina. Keby sa nerozhodlo, o finalistovi bude musieť rozhodnúť siedmy duel, ktorý by sa hral budúcu stredu opäť na Zemplíne.

Humenčania mali parádny vstup do zápasu. Už po 96 sekundách sa ujali vedenia. Dominik Borov získal pri mantinely puk, nahodil ho pred bránu, kde ho dorazil do siete Damián Novický. Aj v ďalších minútach videli diváci zaujímavý hokej, šance boli na oboch stranách. V jedenástej minúte vypichol Legalin puk Nemcovi, dostal sa do brejku a z neho upravil už na 2:0. O štyri minúty neskôr už bolo byť 3:0. Markuš ale v čistej šanci pálil len do  Glosárových betónov. Následne sa mohli Martinčania vrátiť do hry po vylúčení Novického. Najbližšie k zníženiu mal Paulíny, ktorý mieril len do žŕdky. Domáci pokračovali v eufórii aj na začiatku druhej časti, kedy získali 57 sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Tú síce nevyužili, pri hre piatich proti štyrom ale dotlačil puk do siete Martin Lenďák. Hostia nič nevyťažili ani z presilovky po tom, čo hrali Humenčania na ľade šiesti. Trest prišiel v 33.minúte, keď po krásnej kombinácii druhého útoku presne zakončil Krajňák, ktorý tak zvýšil už na 4:0 a vyhnal Glosára z martinskej brány. Toho ihneď preveril tvrdou strelou Vaško, martinský brankár si ale zastal svoje miesto. Ani on si však neudržal čisté konto. V úvode tretej časti našiel Ragan spoza bránky Ťavodu a ten zvýšil už na 5:0. Po jeho presnom zásahu bolo definitívne rozhodnuté a piaty semifinálový duel sa už len dohrával. Humenčania tak získali finálový mečbal, ktorú budú môcť premeniť na Veľkonočný pondelok v Martine.

HC 19 Humenné – HK Vitar Martin 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Stav série: 3:2.
2. Novický (Horvát), 11. Legalin, 23. Lenďák (Trandin, Safaralejev) pres/1, 33. Krajňák (Borov, Novota), 42. Ťavoda (Ragan)
Vylúčení: 5:5. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Smrek, Rojík – Tichý, Staššák. Divákov: 2053.
HC 19: Durný – Novota, Lenďák, Pulščák, Novický, Kudin, Ťavoda, Jacko, Zekucia – Vaško, Vrábeľ, Safaraleyev – Borov, Krajňák, Horvát – Lačný, Trandin, Legalin – Ragan, Markuš, Frič.
HK VITAR: Glosár – Petran, Semaňák, Bobček, Charvát, Biro, Nemec, Dvořák, Lavička – Toma, Lahtinen, Fafrák – Nauš, Tyczynski, Paulíny – Milý, Oško, Poliaček – Stanček, Juščák, Ďurina.