Úvod Šport Humenčania začali víťazstvom, Martin zdolali 3:1

Humenčania začali víťazstvom, Martin zdolali 3:1

Hokejisti HC 19 Humenné zvíťazili v prvom semifinálovom zápase play-off TIPOS SHL nad HK Vitar Martin 3:1 a v sérii sa tak ujali vedenia 1:0. Dva góly strelili Filip Vaško, jeden pridal aj Ján Ťavoda. Druhý zápas semifinálovej série sa bude hrať v nedeľu od 17.00 hod. opäť v Humennom.

Humenčania začali výborne. Od úvodu boli aktívnejší, boli všade skôr pri puku a vytvárali si šance. V ôsmej minúte sa dostal k puku obranca Ján Ťavoda, ktorý prudkou strelou otvoril skóre duelu. O pol minúty neskôr viedli Humenčania už 2:0. Tentoraz sa presadil Filip Vaško, ktorý vyhnal Maťovčíka z martinskej brány. Do nej sa postavil Vladimír Glosár, ktorý musel čeliť ďalšej aktivite domácich. Tá sa zvýšili a v presilovke po vylúčení Petrana, tentoraz ale Humenčania neskórovali. Presilovkou začali domáci aj druhú tretinu, keď išiel na trestnú lavicu už po deviatich sekundách Miloš Fafrák. Humenčania ale presilovku hrali iba minúty, keďže s vysokou hokejkou hral Trandin. Hostia sa dostali do zápasu v 35.minúte, kedy Viktor Ďurina znížil na 1:2.  Vyrovnať mohli Martinčania v 49.minúte, kedy putoval na trestnú lavicu Novota, presilovku im ale skrátil faulom Lahtinen. Humenčania nakoniec nepykali ani za vylúčenie Jacka. Pol minúty pred koncom definitívne rozhodol gólom do prázdnej bránky Filip Vaško.

HC 19 Humenné – HK Vitar Martin 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Stav série: 1:0.
8. Ťavoda (Zahradník, Lenďák), 9. Vaško, 60. Vaško (Vrábeľ) – 35. Ďurina (Petran, Oško).
Vylúčení: 3:3. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0 Rozhodovali: Kocúr, Valachovič – Beniač, Šefčík. Divákov:
HC 19: Durný – Jacko, Lenďák, Pulščák, Novický, Ťavoda, Novota, Zekucia – Vaško, Vrábeľ, Safaralejev – Borov, M. Krajňák, Horvát – Zahradník, Trandin, Legalin – Lačný, D. Markuš, Frič – Farkaš.
HK VITAR: Maťovčík (9. Glosár) – Semaňák, Petran, Bobček, Charvát, Biro, J. Nemec, Dvořák, Lavička – Juščák, Lahtinen, Fafrák – Toma, Tyczynski, Vorobjev – T. Nauš, Paulíny, Poliaček – Stanček, Oško, Ďurina.