Úvod Šport Humenčania zdolali Žilinu 2:1 a sú bližšie k titulu!

Humenčania zdolali Žilinu 2:1 a sú bližšie k titulu!

Hokejisti HC 19 Humenné zvíťazili v treťom finálovom zápase TIPOS SHL nad VLCI Žilina 2:1 a v sérii sa ujali rovnakého vedenia. Humenčania išli v druhej tretine do vedenia po góloch Lukáša Lačného a Martina Krajňáka, za hostí v tretej časti korigoval Patrik Koyš. Štvrtý finálový duel sa odohrá už dnes, teda vo štvrtok 19. apríla o 18.00 hod. opäť v Humennom.

Aj v treťom finálovom zápase mali lepší vstup Žilinčania. Domáci ale ustáli ich počiatočný nápor a vyrovnali hru, hoci v prvej časti mali gólovejšie šance práve VLCI. Najväčšiu mal v štrnástej minúte Michal Kluka, ktorý netrafil puk pred prázdnou Durného bránka, keď humenský brankár predtým zneškodnil aj gólovú šancu Vargu. Na druhej strane mohol otvoriť skóre v samom závere kapitán HC 19 Filip Vaško. Ten po naskočení z trestnej lavice išiel v posledných sekundách prvej časti sám na bránku, Romančík ale jeho pokus s námahou pokryl. Humenčania nenechali nič na náhodu a aj do tretice mali lepší vstup do druhej tretiny. Tentoraz ho premenili aj v úvodný gól, keď Lukáš Lačný prepasíroval puk za Romančíkov chrbát. V 31. minúte už bolo 2:0. Grebenchshikov rozohral priamo na hokejku Krajňáka a ten skóroval ponad Romančíkovú vyrážačku. Žilinčania mohli odpovedať po šanciach Vargu a Sýkoru, tri minúty pred koncom druhej časti mal gól na hokejke aj Michal Kluka. Definitívny klinec do rakvy mohli zabiť Humenčania hneď na začiatku tretej tretiny. V gólovej šanci bol faulovaný Filip Vaško, Legalin ale nepremenil nariadené trestné strieľanie. Tým dal „vlkom“ šancu ostať v zápase a desať minút pred koncom ju aj využili, keď na 1:2 korigoval Patrik Koyš. Hneď po strelenom góle mal vyrovnanie na hokejke Marco Halama. Žilinčania aj naďalej búšili, no zabúdali na zadné vrátka. Potrestať ich za to mohol Legalin, Romančík ale udržal nádeje svojich na obrat v zápase. Tri minúty pred koncom putoval na striedačku, v power-play už ale gól nepadol a preto sú k finále bližšie Humenčania…

HC 19 Humenné – VLCI Žilina 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Stav série: 2:1.
24. Lačný (Vrábeľ, Novický), 31. Krajňák – 50. Koyš (Sýkora).
Vylúčení: 4:5. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Korba, Smrek – Bogdaň, Drblík. Divákov: 2640.
HC 19: Durný – Lenďák, Novota, Novický, Pulščák, Ťavoda, Kudin, Ragan, Jacko – Lačný, Vrábeľ, Vaško – Horvát, Krajňák, Borov – Legalin, Trandin, Safaraleev – Frič, Markuš, Zahradník.
VLCI: Romančík – Novák, Grebenchshikov, Šidlík, Pohl, Pacalaj, Sloboda, Bečka, Růžička – Varga, Halama, Kluka – Macek, Jakubík, Koyš – Sýkora, Tibenský, Melcher – Rehák, Paukovček, Lopušan.