Úvod Šport Humenné na nohách! HC 19 zvíťazilo v nájazdoch a je krok od extraligy!!!

Humenné na nohách! HC 19 zvíťazilo v nájazdoch a je krok od extraligy!!!

????????????????????????????????????

Hokejisti HC 19 Humenné zvládli aj druhý domáci finálový duel. Po výhre 4:3 po samostatných nájazdoch nad VLCI Žilina vedú vo finálovej sérii TIPOS SHL už 3:1 na zápasy a sú teda jedno víťazstvo od extraligy. Piaty finálový duel sa odohrá v sobotu v Žiline, kde môže prepuknúť po štyroch rokoch znova zemplínska hokejová radosť.

Štvrtý finálový duel sa začal obrovským tlakom Žilinčanov. Tí skórovali už po 75 sekundách, kedy sa po samostatnej akcii presadil Grebenščikov. Aj v ďalších minútach tlačili prevažne hostia, ktorí si vynútili faul brankára Durného a z následnej presilovky zvýšil ich vedenie Macek. Až potom sa dostali do hry zaskočení Humenčania. Tým veľmi pomohla presilovka po vylúčení Paukovčeka. V nej bol úspešným strelcom Trandin, ktorý kontaktným gólom nakopol svoj tím. Do konca tretiny sa už hral vyrovnaný hokej. V úvode tej druhej síce Humenčania nevyužili 22 sekundovú presilovku o dvoch hráčov, pri hre piatich proti štyrom ale Igor Safaralejev utešenou strelou vyrovnal na 2:2 a začínalo sa tak odznova. Na ďalšie góly diváci museli čakať až do záverečnej päťminútovky. Na jej začiatku Bruno Mráz opäť poslal hostí do vedenia. Následne ale fauloval Michal Kluka a z drvivého tlaku vyrovnal 101 sekúnd pred koncom Filip Vrábeľ, ktorý tak poslal duel do predĺženia. V desaťminútovom „nadčase“ sa nerozhodlo, na rad tak prišli nájazdy. Hneď v prvej sérii bol úspešný hosťujúci Pohl. V štvrtej sérii vyrovnal Martin Lenďák a keď v piatej skóroval aj Denis Markuš, Humenčania si vybojovali extraligový mečbal, ktorý budú premieňať v sobotu v Žiline. Tá ako je známe zemplínskemu hokeju praje. Pred štyrmi rokmi tak postup do extraligy oslavovali Michalovčania a napodobniť ich v sobotu budú môcť aj Humenčania…

HC 19 Humenné – VLCI Žilina 4:3 po sam. nájazdoch (1:2, 1:0, 1:1 – 0:0)
Stav série:
3:1
Góly: 13. Trandin (Lenďák, Vrábeľ) pres/1, 21. Safaralejev (Lenďák) pres/1, 59. Vrábeľ (Lenďák, Safaralejev) pres/1, rozh. náj. D. Markuš – 2. Grebenščikov, 7. Macek (Paukovček, Mráz) pres/1, 56. Mráz (Pohl).
Vylúčení: 4:7. Presilovky: 3:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Rojík, Orolin – Knižka, Ordzovenský. Divákov: 2480.
HC 19: Durný – Novota, Lenďák, Pulščák, Novický, Kudin, Ťavoda, Jacko – Vaško, Vrábeľ, Lačný – Borov, M. Krajňák, Horvát – Safaralejev, Trandin, Ragan – Zahradník, D. Markuš, Frič – Legalin.
VLCI: P. Romančík – Grebenščikov, M. Novák, Pohl, Šidlík, A. Sloboda, Růžička, Pacalaj – Kluka, M. Halama, R. Varga – Koyš, Mráz, Macek – Melcher, Paukovček, S. Rehák – Tibenský, Jakubík, Lopušan – J. Sýkora.