Úvod Šport Iuventa prehrala o gól a po dvanástich rokoch nebude mať slovenský titul

Iuventa prehrala o gól a po dvanástich rokoch nebude mať slovenský titul

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce neuspeli vo finálovej sérii národného play-off. V treťom rozhodujúcom finálovom zápase prehrali na ihrisku HC DAC Dunajská Streda tesne 22:23 a v sérii 1:2 na zápasy. Michalovčanky tak prišli o unikátnu sériu jedenástich titulov v rade. Dunajská Streda sa teší z historicky prvého titulu.

Lepšie začal pred plnou halou domáci DAC, ktorý rýchlo viedol 5:2 a v trinástej minúte 7:3. Iuventa sa však dokázala vrátiť do zápasu a od stavu 5:8 si štvorgólovou šnúrou vypracovala vedenie 9:8. Dunajská Streda síce v 28.minúte po dvoch góloch do prázdnej brány viedla 13:11, posledné slovo v prvom dejstve ale patrilo Michalovčankám, ktorý zásluhou Klučkovej a Wollingerovej vyrovnali na polčasových 13:13. Aj v druhom polčase sa hralo dlho gól na gól. Michalovčanky ale doplatili na desaťminútovú pasáž, v ktorej nestrelili gól. DAC v tom čase otočil z0 16:17 na 21:17 a získal tak rozhodujúci náskok. Hostkám sa už len podarilo skorigovať. Nič to ale nezmenilo na tom, že Dunajská Streda zvíťazila 23:22 a môže sa tešiť z historického titulu.

HC DAC Dunajská Streda – MŠK Iuventa Michalovce 23:22 (13:13)
Konečný stav série: 2:1.