Úvod Šport Líder padol, Snina s ďalším víťazstvom

Líder padol, Snina s ďalším víťazstvom

Sedem bodov z deviatich možných dosiahli na jar hráči MFK Snina. V zápase osemnásteho kola III. ligy Východ natiahli svoju jarnú sériu bez prehry na tri súboje, keď zvíťazili na ihrisku MŠK Námestovo 3:2. Sninčania viedli po prvom polčase 2:1, keď sa v jeho úvode gólovo presadil Guimareas a v závere Patrik Košuda. Ten istý hráč potvrdzoval víťazstvo gólom aj šesť minút pred koncom. Sninčania poskočili v tabuľke už na šieste miesto.

Prvé body na jar stratil v tabuľke tretí MFK Vranov nad Topľou, ktorý remizoval v Giraltovciach 1:1. Celkom z čela tabuľky sa cez víkend vôbec nedarilo. Okrem Vranov zakopli aj Lipany a líder súťaže FK Spišská Nová Ves. Ten doma podľahol TJ Baník Kalinovo 0:2. Jeho zakopnutie nevyužili druhé Lipany, ktoré remizovali vo Fiľakove 1:1 a dokázali tak iba dorovnať bodové skóre Spišskej Novej Vsi.

Program 19.kola:
Sobota 25. marec: MŠK Námestovo – FTC Fiľakovo, MŠK Novohrad Lučenec – ŠK Odeva Lipany, MFK Slovan Giraltovce – MŠK Tesla Stropkov, FK Poprad – Slávia TU Košice. Nedeľa 26. marec: TJ Baník Kalinovo – Partizán Bardejov BŠK, 1. FK Svidník – MFK Vranov nad Topľou, MFK Snina – FK Spišská Nová Ves MŠK Rimavská Sobota – TJ Tatran Oravské Veselé (všetky zápasy od 14.30 hod.).