Úvod Šport Martin vracia úder, Humenčanov zdolal 6:2

Martin vracia úder, Humenčanov zdolal 6:2

Semifinálová séria TIPOS SHL medzi HC 19 Humenné a HK Vitar Martin je aj po štvrtom zápase vyrovnaná. Vo štvrtom stretnutí doma zvíťazili Martinčania 6:2 a vyrovnali tak stav série na 2:2. Piaty semifinálový duel sa odohrá v sobotu od 16.00 hod. v Humennom a už teraz je isté, že sa bude hrať aj na Veľkonočný pondelok v Martine, kde sa odohrá šiesty duel série.

Humenčania už mohli počítať aj so svojim najproduktívnejším hráčom Igorom Safaralejevom, ktorý v stredu nehral pre dodatočný trest za faul v druhom stretnutí v Humennom. Aj tentoraz rovnako ako v stredu lepšie odštartovali Martinčania, ktorí sa v tretej minúte po presnej strele Fafráka ujali vedenia. Odpoveď Humenčanov prišla v siedmej minúte a zaslúžil sa o ňu druhý útok. Horvát nabil Martinovi Krajňákovi, ktorý nedal Glosárovi najmenšiu šancu. Aktívnejší ale naďalej boli domáci. Tí sa v dvanástej minúte opäť ujali vedenia a opäť v tom mal prsty Tyczinsky, ktorý pri prvom góle asistoval Fafrákovi. Tentoraz bol na konci úspešnej akcie práve poľský útočník. V stredu rozhodla o humenskom víťazstve tretia tretina, v ktorej strelili hráči HC 19 tri góly a rovnaký kúsok sa tentoraz podaril ich súperom. Tí troma gólmi definitívne zobrali opraty zápasu do svojich rúk. Durného prekonali v 27. minúte Stanček, o tri minúty neskôr aj Juraj Milý, ktorý humenského brankára vyhnal z brány. Do nej išiel Krasanovský, no ani ten si dlho čisté konto neudržal. V 37. minúte ho pri presilovke prekonal Martin Charvát. Humenčania mohli zvýšiť v dvoch presilovkách za sebou v úvode tretej tretiny, no skórovať sa im nepodarilo. Naopak, pri vylúčení Novotu upravil už na 6:1 Juraj Milý. Za Humenčanov ešte stihol gólovo odpovedať Legalin, no to nič nezmenilo na tom, že séria sa v sobotu presťahuje do Humenného za vyrovnaného stavu.

HK Vitar Martin – HC 19 Humenné 6:2 (2:1, 3:0, 1:1)
Stav série: 2:2.
3. Fafrák (Tyczynski), 12. Tyczynski (Petran), 27. Stanček (Charvát, Petran), 30. Milý (Petran, Stanček) pres/1, 37. Charvát (Paulíny) pres/1, 54. Milý (Toma) pres/1 – 7. Krajňák (Horvát), 57. Legalin (Trandin).
Vylúčení: 3:3. Presilovky: 3:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Čahoj, Bachúrik – Ševčík, Holienka. Divákov: 2188.
HK VITAR: Glosár – Petran, Semaňák, Bobček, Charvát, Biro, Nemec, Smidžár, Lavička – Toma, Lahtinen, Fafrák – Nauš, Tyczynski, Paulíny – Milý, Oško, Poliaček – Stanček, Juščák, Ďurina.
HC 19: Durný – Kudin, Lenďák, Pulščák, Novota, Novický, Ťavoda, Zekucia, Jacko – Vaško, Vrábeľ, Lačný – Borov, Krajňák, Horvát – Safaralejev, Trandin, Legalin – Záhradník, Markuš, Ragan.