Úvod Šport MFK Zemplín zvládol náročný duel s Moravcami a je zachránený

MFK Zemplín zvládol náročný duel s Moravcami a je zachránený

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce si zahrajú Fortuna ligu aj v sezóne 2023/24. Zemplínčania o tom rozhodli v poslednom desiatom nadstavbovom kole o záchranu, v ktorom doma zdolali FC ViOn Zlaté Moravce 1:0. Hostia si dali jediný gól zápasu v piatej minúte Toml sami. Michalovčania sa tak vyhli náročnej baráži, ktorú budú hrať s Tatranom Prešov práve Zlaté Moravce.

Michalovčania nastúpili pod vedením športového riaditeľa Vladimíra Rusnáka bez ostychu a už v piatej minúte sa tešili z gólu. Marcin poslal loptu do pokutového územia a po nedorozumení s Čonkom si Toml poslal loptu do siete. Od tohto momentu prebrali opraty zápasu do rúk hostia, ktorí potrebovali vyhrať. V prvom dejstve si vypracovali tri čisté šance na vyrovnanie. V jedenástej minúte sa najskôr Száraz vyznamenal pri strele Mondeka, z následného rohu minul Almeida. V devätnástej minúte musel michalovský brankár zasahovať opäť, tentoraz po hlavičke Martina Bednára. V druhom polčase sa zmenil obraz hry. Opraty zápasu prebrali do rúk Michalovčania, ktorí hneď v úvode aj skórovali, gól Kanuho bol ale odvolaný po vare. Zvýšiť domáce vedenie mohol Peňa, jeho strelu vyrazil Lukáč na rohový kop. Zemplínčania aj naďalej nepúšťali ViOn do šancí a v pohode držali výsledok, aký potreboval Zmeniť to mohol ešte na konci Brenkus, jeho bombu vytlačil na rohový kop Száraz.

MFK Zemplín Michalovce – FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 (1:0)