Úvod Šport Michalovčania zrušili košické série a stoja pred bránami historického finále

Michalovčania zrušili košické série a stoja pred bránami historického finále

Keď chceli hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce postúpiť do svojho historického extraligového finále, vedeli, že okrem uhájenia svojich hradieb musia podobne ako v sérii so Slovanom Bratislava minimálne raz dobyť košický ľad a raz tak musia vyhrať aj v Steel aréne. V piatom zápase série hranom na Bieli sobotu sa im to nakoniec podarilo. V hokejovom maratóne, ktorý trval 99.minút zvíťazili 2:1 a zrušili tak dlhé košické série. Oceliari ťahali na svojom štadióne víťaznú šnúru desať duelov, čo sa týka play-off aj s vlaňajškom tu zvíťazili deväťkrát v rade. Až prišla Veľkonočná sobota. Michalovčania nerozdali veľkonočnú nádielku, ale sami si zobrali to, čo potrebujú k finále. K nemu im stačí už iba jedno víťazstvo, ktoré môžu dosiahnuť na Veľkonočný pondelok na domácom štadióne. Keď sa tak stane, na Veľkonočný pondelok zrejme v meste nikdy nezabudnú…

Michalovčania sa po štvrtýkrát v sérii ujali po góle Buca vedenia, no nemali nič vyhraté. Po výbornej prvej tretine totiž v druhej prenechali iniciatívu Košičanom. Tí zaslúžene vyrovnali a mohli ísť aj do vedenia. V tretej časti to už bolo z ich strany lepšie, Košičania však boli stále aktívnejší a bolo to tak aj v prvom predĺžení. Zemplínčania sa zamerali na kontry a jednu z nich ponúkli práve v 99.minúte. Po pravej strane unikol Pereskokov, jeho strelu ale brankár Janus vyrazil, no iba pred Zabusovsa, ktorý dotlačil puk za jeho chrbát a začal sa výtresk michalovskej radosti v Steel aréne. Keďže išlo už o piaty duel v sérii, nemohli rozhodnúť nájazdy a musel rozhodnúť zlatý gól. Stalo sa tak, že v Košiciach sa odohral v sobotu druhý najdlhší zápas v extralige. Vyrovnaniu rekordu chýbalo desať minút… „Bol to najdlhší zápas v mojom živote,“ poznamenal strelec zlatého gólu Patriks Zabusovs. „Som šťastný, že som rozhodol a poďakovať sa musím za skvelú prihrávku Pereskokovi. Všetci sa z tohto víťazstva veľmi tešíme a ideme domov. Verím tomu, že šiesty zápas bude v tejto sérii posledný,“ pokračuje lotyšský reprezentant, ktorého reprezentácia si v príprave na domáci šampionát bude musieť na neho ešte chvíľu počkať.

„Prvá tretina bola z našej strany veľmi dobrá. Mali sme výborný pohyb, dokázali sme eliminovať súperove silné stránky, sami sme mali šance a dali sme gól,“ rozhovoril sa na margo piateho zápasu v sérii tréner Michalovčanov Peter Kúdelka. „V druhej tretine sme stratili vietor z plachiet. Iniciatívnejší bol súper. My sme neboli schopní vyprodukovať pohyb v útočnom pásme. Našťastie, v tej tretej sme hru vyrovnali. Na oboch stranách boli momenty, kedy sa mohol otočiť zápas na jednu, či na druhú stranu. V predĺžení sme mali využiť naše presilovky. Boli sme pod tlakom, no dokázali sme žiť v zápase. Druhé predĺženie bolo už z našej strany komfortnejšie. Skvelý koniec predĺženia pre nás. Záverečné hodnotenie je, že môj tím ukázal obrovskú silu obrovský charakter. Od 28.minúty sme hrali na tri lajny! Až do konca. To hovorí o tom, ako tí chlapci chceli, ako išli za víťazstvom. Som strašne vďačný za toto víťazstvo a aj za to, že môžeme ísť do Michaloviec za stavu 3:2,“ pokračuje k zápasu Peter Kúdelka. „My vieme, aký silný tím sú Košice. My vieme, proti komu hráme. Takisto vieme, čo musíme spraviť, aby sme boli úspešní. Máme v šatni lídrov, ktorí si to určite ustrážia a urobia všetko preto, aby sme sa v pondelok nezbláznili,“ odpovedal michalovský tréner na otázku, či sa nebojí, že sa jeho zverenci pred šiestym zápasom v dobrom zmysle nezbláznia.

Michalovčania otáčajú v play-off všetky prognózy naopak. Po vyradení majstra siahajú aj na to, aby si poradili aj s víťazom základnej časti. Košičania síce viedli proti zdecimovaným Michalovciam po prvých dvoch dueloch 2:0, po troch prehrách v rade sú ale bližšie k vypadnutiu práve oni. „Sú to fantastické pocity vyhrať takýto zápas. Stále ale nie je koniec. Musíme si uvedomiť, že potrebujeme ešte jedno víťazstvo. Hovorí sa, že posledný krok je najťažší a to podľa mňa aj bude platiť,“ poznamenal útočník michalovskej Dukly Peter Bjalončík. „Cítime brutálnu radosť. Išli sme sem po víťazstvo, ktoré sme dosiahli, takže sme všetci radi,“ rozhovoril sa strelec prvého michalovského gólu Dávid Buc. „Rozhodla jedna vydarená strela a dorážka. Zápas sa vyvíjal v tom, že chvíľu ho mali v rukách Košičania, chvíľu my. Ukázala sa sila nášho kolektívu a výborná partia. Držíme spolu aj za tých chlapcov, ktorí sú zranení. Teraz sa musíme dobre pripraviť na pondelok. Verím, že toto víťazstvo nám dodá potrebnú energiu a za pomoci plného štadióna to zvládneme,“ pokračuje Dávid Buc.

Po lístkoch sa len tak zaprášilo

Veľkonočný pondelok teda bude v Michalovciach netradične aj hokejový. Mesto už dlhšie žije týmto športom a keby mal štadión kapacitu aj štyrikrát väčšiu, ako má, určite by bol v pondelok vypredaný. Kto by si chcel zabezpečiť lístok na šiesty duel ale nemá oficiálnou cestou šancu. Lístky, ktoré si fanúšikovia mohli zakúpiť cez predajnú sieť Ticketportál, sa totiž vypredali do pol hodiny. „Za jedenásť minút sa vypredalo sedenie a do pol hodiny boli vypredané aj lístky na státie,“ informuje nás zdroj z klubu.