Úvod Šport Michalovská Dukla zvládla maratón a po výhre 3:2 je krok od extraligového finále!!!

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce vyhrali aj tretí semifinálový duel v rade!!! V piatom zápase semifinálovej série Tipos extraligy zvíťazili na ľade HC Košice 2:1, keď o ich výhre rozhodol v 99.minúte Patricks Zabusovs a v sérii sa tak ujali vedenia 3:2. Predtým v riadnom hracom čase skórovali aj Dávid Buc na michalovskej a Ville Leskinen na košickej strane. Šiesty semifinálový duel, v ktorom si môžu Zemplínčania vybojovať historické finále, sa odohrá v pondelok v Michalovciach od 18.00 hod.

Košický tréner Dan Ceman sa rozhodol po štvrtom semifinálovom zápase pre jednu zmenu. Na tribúnu poslal ruského útočníka Paršina a na jeho miesto zaradil po prvýkrát v play-off Fína Leskinena. Na druhej strane michalovský tréner Peter Kúdelka sa rozhodol pre totožnú zostavu, ako v stredu v Michalovciach a tá dominovala v prvej časti aj v Steel aréne. Michalovčania najskôr ustáli šancu Bretona a potom už boli v prvej dvadsaťminútovke lepším tímom. Domácich totiž nepustili prakticky do ničoho a sami sa aktívnou hrou viackrát dostali do šancí. V deviatej minúte sa dostal po Bjalončikovej strieľanej prihrávke k puku pred Janusom osamotený Dávid Buc a efektne otvoril skóre – 0:1. Ani po inkasovanom góle sa Košičania nezobudili. Potrestať ich za to mohol Zabusovs, ktorý ale mieril iba do bočnej siete. V samom závere pálil od modrej Macejko, puk na žŕdku tečoval Pavlovs. V úvode druhej časti mali domáci šancu presilovky po vylúčení Buca. Košičania síce celé dve minúty výrazne tlačili, gól ale nedali, za čo mohli pykať pri prečíslení Galamboša s Vašašom. Druhý menovaný mieril len do Janusa. Domácich presilovka nabudila a boli následne lepším tímom. Vyrovnať mohol Patrik Lamper, Škorvánek ale podržal svoj tím. Košický tlak sa však stále stupňoval a v 33. minúte prišlo k vyrovnaniu, keď sa presadil práve Ville Leskinen. Hneď na to mohol domácich poslať do vedenia Breton, Škorvánek ale vytiahol ďalší bravúrny zákrok. V tretej časti už naplno prebrali iniciatívu „oceliari“. Tí viackrát zviedli súboje so Škorvánkom, ktorý držal Michalovce nad vodou. Jeho spoluhráči mohli ísť opäť do vedenia. Najskôr ale Žitného vychytal Janusa a následne v stopercentnej šanci mieril Pavlovs do hornej žŕdky. Do tyčky mieril aj na druhej strane Lamper a keď tutovku nepremenil ani Leskinen, o víťazovi muselo rozhodnúť predĺženie. To prinieslo asi najzaujímavejší hokej z celého zápasu. V prvom predĺžení sa totiž striedali šance na oboch stranách. Najskôr presilovkou po faule Michalčina pohrdli Košičania, po tom dve presilovky nevyužili ani Michalovčania. V samom závere prvého predĺženia ešte fauloval Mihalik, jeho trest prelomila prestávka. Druhé predĺženie začali teda košickou presilovkou. Aj po jej skončení sa nečakalo kto urobí chybu, ale oba tímy išli aktívne za víťazstvom. Keď sa už zdalo, že zápas pôjde aj do tretieho predĺženia, puk potiahol Pereskokov, Janus jeho strelu neudržal a Zabusovs rozhodol o michalovskom víťazstve!!!!

HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 0:1)
Stav série: 2:3
33. Leskinen (Jaaskelainnen, Hovorka) – 9. Buc (Bjalončík, Hammond), 99. Zabusovs (Pereskokov).
Vylúčení: 3:4. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Goga, Žák – Šoltés, Jedlička. Divákov: 8347.
HC: Janus – Olsson, Breton, Šedivý, Southorn, Ferenc, Deyl, A. Bartoš – Jääskeläinen, Mich. Chovan, Rogoň – Bartánus, Pollock, Fejes – Lamper, Slovák, Leskinen – Jokeľ, Hovorka, Havrila.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Hammond, Osburn, Michalčin, Mihalik, Macejko, Glazkov, R. Novák – Vašaš, Galamboš, Žitný – Pereskokov, Pavlovs, Zabusovs – Bjalončík, Buc, Okoličány – Cibák, Chalupa, Bazevičs.