Úvod Šport Michalovské trápenie na pokračovanie. Po prehre s Trenčínom hlbšie v boji o baráž

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce stále čakajú na prvé domáce víťazstvo v roku 2023 a nedočkali sa ho ani v piatom zápase. V ôsmom kole nadstavbovej časti o udržanie sa totiž prehrali s AS Trenčín 0:2 a poriadne si tak skomplikovali situáciu v boji o baráž. Aktuálne im desiate miesto s dvojbodovým náskokom pred jedenástymi Zlatými Moravcami. V najbližšom kole sa predstavia v Ružomberku.

Michalovčania mohli mať po sobote vysporiadané. Stačilo im doma zdolať Trenčín, no opäť raz doplatili na chabú koncovku. Trenčania v prvom polčase vyťažili z minima maximum a domov si odniesli v boji o baráž tri cenné body…

Úvod duelu mal slávnostný charakter. Člen predstavenstva MFK Zemplín Michalovce Ján Sabol a primátor mesta Miroslav Dufinec zablahoželali k okrúhlej štyridsiatke michalovskému kapitánovi Igorovi Žofčákovi. Jeho spoluhráči mu chceli dať darček hneď v prvej minúte, gól Marcina ale pre ofsajd neplatil. Aj v ďalších minútach mali Michalovčania územnú prevahu, ktorú však nedokázali pretaviť v gól. Jánošík vyprášil Vozinhove rukavice, v devätnástej minúte po signály z rohového kopu mieril Marcin prudkou strelu tesne nad. Šancu zakončiť nevyužil ani Kanu, ktorý nedopravil loptu do opustenej brány. Za nevyužité šance prišiel po pol hodine trest, keď na 0:1 dal zo skrumáže Bagin. Vyrovnať mohol Jánošík, ktorý ale v poslednej chvíli „zľuftoval“ a otvoril tak cestu hosťom k druhému gólu. Po rohovom kope sa dlhá nakopnutá lopta dostala až k Stojsavljevičovi a ten ju upratal do siete – 0:2.  V druhom polčase už hostia umne držali opraty zápasu vo svojich rukách. Síce sa do nejakých pološancí Zemplínčania dostali, Jánošík s Marcinom ale nadviazali na neefektivitu z prvého dejstva a Michalovčania tak padli v boji o baráž hlbšie.

MFK Zemplín Michalovce – AS Trenčín 0:2 (0:2)