Úvod Šport MS 18: Slováci na úvod pokorili Čechov, rozhodol Daniel Alexander Jenčko

MS 18: Slováci na úvod pokorili Čechov, rozhodol Daniel Alexander Jenčko

Slovenskí hokejisti zvíťazili v úvodnom zápase na MS do 18 rokov. Vo štvrtkovom stretnutí A – skupiny zdolali vo švajčiarskom meste Porrentruy rovesníkov z Česka 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch a pripísali si prvé dva body do tabuľky. Rozhodujúci presný zásah premenil v piatej sérii nájazdov útočník Daniel Alexander Jenčko. Predtým dvakrát skóroval Adam Cedzo, po ktorého góloch Slováci viedli 2:0. Česi ale v závere druhej časti dvoma gólmi v priebehu dvoch minút vyrovnali. Slovenských mladíkov čaká v piatok o 18.30 hod. druhý duel proti Švédsku.

Slováci začali svoj prvý duel na majstrovstvách sveta po štyroch rokoch aktívne. V prvej tretine boli lepším tímom a zaslúžene išli po góle Adama Cedza do vedenia. Aj v úvode druhej časti boli lepším tímom Slováci, ktorí vyťažili z presilovky, keď sa opäť gólovo uviedol Cedzo. Čechom ale vyšiel záver druhej tretiny, kedy po góloch Csabiho a Šalého vyrovnali. V tretej časti už gól nepadol a keď nepadol ani v predĺžení, rozhodnúť museli nájazdy. V nich strelil rozhodujúci gól Daniel Alexander Jenčko.

Česko – Slovensko 2:3 po sn (0:1, 2:1, 0:0 – 0:0, 0:1)
38. Csabi (Jecho, Vochvest), 40. Šalé (Šimek) – 11. Cedzo (Štrbák, Jenčko), 24. Cedzo (Kukumberg, Pišoja), rozhodujúci nájazd: Jenčko. Rozhodovali: Heibeisen, Ruprecht (obaja Švajč.) – Gustafson (USA), Riecken (Rak.), vylúčení: 6:1 na 2 min, navyše: Eichler (ČR) 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1193 divákov.
Slovensko: Urban – Štrbák, Eperješi, S. Barcík, Baran, Královič, Pišoja – Pobežal, Dvorský, Cedzo – Pekarčík, Dej, Jenčko – Varga, Kukumberg, Císar – Ridzoň, Párička, Masnica.