Úvod Šport MŠK Iuventa po obrovskej dráme do finále play-off

MŠK Iuventa po obrovskej dráme do finále play-off

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zabojujú o svoj pätnásty slovenský titul. Rozhodli o tom víťazstvom 19:18 na ihrisku HK Slovan Duslo Šaľa v rozhodujúcom treťom semifinálovom zápase. O všetkom rozhodla päť sekúnd pred koncom michalovská kapitánka Patrícia Wollingerová. Súperom MŠK Iuventa vo finále bude HC DAC Dunajská Streda.

Skóre duelu síce otvorila domáca Ščípová, Iuventa však odpovedala troma gólmi v rade a v siedmej minúte vyhrávala 3:1. Šali sa síce podarilo vyrovnať, v jedenástej minúte ale Iuventa po presnej strele Popovcovej opäť viedla dvojgólovým rozdielom (4:6). Domácich hráčkam sa ale podarilo opäť vyrovnať a od tohto momentu to bolo do konca polčasu ťahanie o každý jeden gól. To nakoniec vyhralo Duslo, ktoré po sedmičke Pócsikovej viedlo po prvom polčase 10:9. Domáce hráčky mali aj lepší štart do druhého polčasu. V 43.minúte vyhrávali 15:13, Iuventa ale kontrovala troma gólmi v rade a v 50.minúte viedla už ona. Šali sa síce trikrát podarilo vyrovnať skóre, Wollingerová však päť sekúnd pred koncom rozhodla o tom, že Michalovčanky si po štrnástykrát v rade zahrajú v národnom finále.

HK Slovan Duslo Šaľa – MŠK Iuventa Michalovce 18:19 (10:9)
Konečný stav série: 1:2
Pok. hody:
8/7 – 1/1. Vylúčené: 5 – 5, ČK: Soskydová (Michalovce, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Mandák a Rudinský. Divákov: 2000.
HK SLOVAN DUSLO: Furgaláková 1, Kusyová, Vorzáčková – Takáčová, Rácková 2, Vargová 3, B. Königová, Pócsíková 5/4, Ščipová 5/3, Šalatová, Ušiaková, Tulipánová 1, Pastoreková, Somogyiová, Pálová, Ratvajská 1.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Štefaníková 4, Dmytrenková, Popovcová 4, Soskydová 1, Kohučová, Borysevyčová 1, Wollingerová 5, Radovićová 2/1, Kompaniecová 1, Klučková 1.