Úvod Šport Nepremenená sedmička rozhodla. Stop Iuvente pred bránami finále…

Nepremenená sedmička rozhodla. Stop Iuvente pred bránami finále…

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce si v semifinále EHF Európskeho pohára nezahrajú. Zverenky trénera Petra Kostku síce zvíťazili v odvetnom semifinálovom zápase nad tureckým Antalya Konyaalti BSK 32:26, no po sedemgólovej prehre v Turecku (24:31) v pohárovej Európe končia.

Michalovčanky nezačali zápas ideálne. Rýchlo prehrávali 0:3 a rázom tak nedoháňali sedemgólovú stratu z prvého duelu, ale až desaťgólovú. Nabudila ich reprezentačná kridelníčka Popovcová, ktorá zatrúbila k obratu. Po jej góle vyhrávali Michalovčanky v 23.minúte 10:8 a tréneri Antalye reagovali oddychovým časom. Po ňom opäť presne mierila Popovcová a keď Dvorščáková zvýšila na 12:8, zdalo sa, že náskok Turkýň z prvého duelu môže byť zmazaný. Antalya ale do konca polčasu znížila na dva góly, posledné slovo ale patrilo opäť Popovcovej (16:13). Tá istá hráčka strelila v úvode druhého dejstva tri góly v rade (19:13) a Iuventa tak priviedla k finálovým bránam. Sedemgólové manko bolo zmazané po presnej strele Wollingerovej (21:14), následne ale Turkyne začali skresávať náskok. Ten bol opäť iba trojgólový (22:19). Záver zápasu patril Michalovčankám. Tie natiahli vedenie na šesť gólov, mohli aj na sedem, Kompaniecová ale nepremenila päť sekúnd pred koncom sedmičku a bolo po finálových nádejach…

MŠK Iuventa Michalovce – Antalya Konyaalti BSK 33:27 (16:13)
Prvý zápas:
24:31
Pok. hody: 5/4 – 4/3. Vylúčené: 4 – 3. Rozhodovali: Schools (Holandsko) a Martens (Belgicko). Divákov:
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Hansdottír, Dvorščáková 3, Štefaniková, Dmytrenková 3, Popovcová 13, Kohučová, Borysevyčová, Wollingerová 4, Radovičová, Kompaniecová 6/4, Klučková, Krivokapič 2.
KONYAALTI BSK: Mben Bediang, Bembeyaz, Immamoglu Ocal – Turkyilmaz, Gakidová 1, Akalin 2, Janeska, Bozdogan, Ozturk, Aydemir, Sanniková 3, Sahin 5, Premovičová 3, Ikhneva 4, Cetin, Aydin 7.