Úvod Rôzne Osemmesačné čakanie na domáce víťazstvo

Osemmesačné čakanie na domáce víťazstvo

Futbalisti FK Humenné nespoznali chuť víťazstva v roku 2023 ani na piaty pokus. V sobotňajšom stretnutí 22. kola druhej najvyššej futbalovej súťaži na domácej pôde iba remizovali s dovtedy posledným Dolným Kubínom 0:0 a na tretie tohtosezónne víťazstvo na domácom trávniku čakajú už takmer osem mesiacov. Druhé a nateraz posledné víťazstvo dosiahli ešte vo štvrtom kole s FK Pohronie (2:1). Bolo to ešte šiesteho augusta…

Osud to pred 22.kolom zariadil tak, že až štyri tímy na chvoste tabuľky mali zhodný počet dvadsať bodov. Trináste miesto patrilo Humennému, posledné šestnáste Dolnému Kubínu a títo dvaja súperi sa stretli v sobotu pod Vihorlatom. Nakoniec boli zrejme spokojnejší hostia, ktorí získali z pôdy priameho konkurenta cenný bod. Na druhej strane, po zhodných prehrách 0:6 Rače v Púchove a Dubnici nad Váhom doma s Považskou Bystricou mohli byť spokojní obaja. Humenné s Dolným Kubínom sa totiž posnuli mimo pásma zostupu, kde nechali práve Raču a Dubnici nad Váhom. Obaja však zaostávajú iba o jediný bod. „Touto správou ste ma veľmi potešili. Verím, že pre Oravu zachránime druhú ligu,“ reagoval na prehry priamych konkurentov v boji o záchranu kapitán MFK Dolný Kubín Peter Sopúch. „Škoda prvého polčasu, kedy sme mali dosť príležitostí na skórovanie. Chýbala nám jedna vec a to je gól. V druhom sa to vyrovnalo a po našej červenej karte mali navrch domáci. Išli sme sem neprehrať, neprehrali sme, takže sme spokojní,“ pokračuje kapitán Dolného Kubínu.

Potrebujú jeden dobrý zápas

Humenčanom hlavne v prvom zápase dôležitosť duelu zväzovala ruky a nohy. Všade boli pomalší, súper ich prehrával a mal aj viac gólových šancí. Dvojité striedanie v polčasovej prestávke ale zmenilo obraz hry. Viac dopredu sa drali domáci, ktorí ale nedokázali vyťažiť z prevahy ani po vylúčení hosťujúceho Macháča v 75.minúte. „Do zápasu s Dolným Kubínom sme išli s cieľom vyhrať, takže spokojní nie sme,“ rozhovoril sa stredopoliar FK Humenné a jeho súčasný kapitán Štefan Harvila. „Neviem, čím to bolo, ale do prvého polčasu sme vstúpili veľmi zle. V druhom sa to zlepšilo, no na tri body to nestačilo,“ pokračuje Štefan Harvila, ktorému sa mália tri body z prvých piatich jarných duelov. „Už pred začiatkom jarnej časti sme vedeli, že musíme zbierať body. Získané body z ihrísk súperov ale následne negujeme tým, že doma nedokážeme zvíťaziť. Teraz sme potrebovali víťazstvo, ktoré sme nedosiahli. Keď nebudeme vyhrávať, nemôžeme pomýšľať na záchranu. Ja verím, že to zlomíme budúcu sobotu a so Šamorínom konečne vyhráme,“ dotkol sa Harvila ešte budúco týždňového domáceho duelu so Šamorínom (začiatok o 15.30 hod.).

Streňovy trest neodpustili

Humenčanov okrem výsledkov v tejto sezóne kvária aj tresty disciplinárnej komisie pre ich hráčov. Viac ako osemnásť mesiacov disciplinárka vyrubila Michalovi Hamuľakovi, ktorý takýto trest inkasoval po červenej karte. Keďže ale bol humenský útočník v podmienke, disciplinárka mu spočítala nielenže trest za červenú kartu, ale aj za tie mesiace, ktoré bol v podmienke. V závere jesennej časti dostal červenú kartu za potyčku so súperom v zápase s Račou aj kapitán Humenčanov Erik Streňo. Ten dostal prísne trest sedem duelov, z ktorých si zatiaľ odsedel šesť. Pred zápasom s Dolným Kubínom sa snažili Humenčania o zníženie trestu, no nepochodili. Humenský kapitán ešte musí pauzovať aj v sobotu proti Šamorínu. „Je to bez neho ťažké, keďže je náš líder kabíny a takisto aj vedúca osobnosť na ihrisku,“ reaguje na absenciu spoluhráča Štefan Harvila, ktorý v týchto dueloch nosí miesto neho kapitánsku pásku.

Výsledky 22. kola druhej ligy
FK Humenné – MFK Dolný Kubín 0:0
Žlté karty:
76. Š. Harvila, 81. Avetisian – 37. Machaj, 66. Bielák.
Červená karta: 75. Machaj (po druhej žltej karte).
Rozhodovali: Valent – Poruban, Hrenák.
FK: Knurovský – Zlacký, Kranthove, Komjatý, Avetisian, Komár (73. Maťaš), Š.Harvila, Wróblewski (46. Diamé), Dzurík, Song (46. Dopater), Mateus.
MFK: Vajs – Straka (57. Budinský), Sopúch, Pišoja, Bača, Bielák, Kolorédy, Köröš, Machaj, Jackuliak (87. Amobi), Franko.

Ďalšie výsledky 22. kola: ŠK Slovan Bratislava B – Spartak Myjava 2:2, FK Dubnica nad Váhom – MŠK Považská Bystrica 0:6, Slavoj Trebišov – 1.FC Tatran Prešov 0:2, MŠK Púchov – FK Rača Bratislava 6:0, MŠK Žilina B – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 4:0, FC ŠTK 1914 Šamorín – FC Košice 0:1.