Úvod Šport Po tesnej prehre sa rozhodne v Steel aréne

Po tesnej prehre sa rozhodne v Steel aréne

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce neuspeli v šiestom zápase semifinále play-off Tipos extraligy na domácom ľade s HC Košice, ktorým podľahli 1:2. Košičania tak vyrovnali stav série na 3:3 a o postupujúcom do finále sa rozhodne v stredu v Košiciach.

Tréner Košičanov Dan Ceaman vytiahol možno posledného žolíka z rukáva, keď do bránky postavil Riečického a do obrany vysokého Romančíka. To jeho tímu výrazne pomohlo.  Košičania začali svoj zápas o všetko ako osy. Už v prvej minúte mal dve gólové šance Jaaskelainen, Škorvánek si ešte s nimi poradil. Na začiatku druhej minúty už ale nemal nárok na strelu Bretona. Michalovčania reklamovali faul na brankára, s challengom nepochodili a museli sa brániť presilovke. Tú síce Košičania nevyužili, no dostali sa ešte do väčšieho tlaku. Z neho sa Michalovčania vymanili dvoma presilovkami v rade, ktoré síce nevyužili, no opticky aspoň vyrovnali priebeh hry. Druhú tretinu odštartovali hostia ďalšou presilovkou, po nej už mali šance aj Michalovčania. Bjalončík však sám zoči-voči Riečickému minul, na druhej strane sa toto podobné stalo aj Lamperovi. Druhá tretina skončila netradične, o 38 sekúnd skôr a to kvôli posunutému plexisklu. Košičania si v jej úvode zahrali presilovku. Po jej skončení už preberali iniciatívu Michalovčania. Vyrovnať mohol opäť Bjalončík, hostia mu to ale nedovolili posunutou bránkou, strela Galamboša v následnej presilovke skončila na žŕdke. Michalovčania sa snažili o hru vabank. Odvolali Škorvánka a po strele Leskinena inkasovali druhý gól. Ich iskierku nádeje ešte vykresal osemnásť sekúnd pred koncom Osburn, na viac už ale domáci nemali, a tak sa o víťazovi série rozhodne v stredu v Košiciach.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Stav série: 3:3.
60. Osburn (Hammond, Pavlovs) – 2. Breton, 60. Leskinen.
Vylúčení: 4:4. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Baluška, D. Konc st. – D. Konc ml., Orszság. Divákov: 3800.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Hammond, Osburn, Michalčin, Mihalik, Glazkov, Macejko, R. Novák – Žitný, Galamboš, Puliš – Zabusovs, Pavlovs, Pereskokov – Bjalončík, Buc, Okoličány – Cibák, Chalua, Vašaš.
HC: Breton, Olsson, Southorn, Romančík, Šedivý, Ferenc, A. Bartoš – Leskinen, Pollock, Jaaskelainen – Fejes, Chovan, Bartánus – Rogoň, M. Slovák, Lamper – Havrila, Hovorka, Jokeľ.