Úvod Šport Prvý fortunaligový gól Daniela Magdu

Prvý fortunaligový gól Daniela Magdu

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce natiahli cez víkend šnúru duelov, v ktorých bodujú na osem. Zverenci trénera Norberta Hrčára totiž neprehrali ani vo šiestom zápase nadstavbovej časti Fortuna ligy o záchranu, keď v Poprade v súboji s Liptovským Mikulášom prerušili víťazstvom 3:1 šnúru štyroch remíz, ktoré dosiahli v predošlých duelov. K tradičným strelcom Lukášovi Jánošikovi a Matúšovi Marcinovi sa tentoraz pridal jeden netradičný strelec – krajný obranca Daniel Magda.

Pre 25-ročného odchovanca futbalu z Prešova to bola výnimočná situácia, keďže dosiahol svoj vôbec prvý gól vo Fortuna lige. Stalo sa tak v jeho 120 ligovom zápase. „Gól ma samozrejme potešil. Trošku sa to tam odo mňa odrazilo, ale som rád, že sa mi ho podarilo streliť. Aj takéto góly potešia,“ smeje sa michalovský obranca, ktorého chvíľa prišla v desiatej minúte. Už predtým skóroval v druhej minúte Lukáš Jánošík a výborné prvé minúty Zemplínčanov podčiarkol krátko po pol hodine hry Matúš Marcin. Až potom prišlo aj na „domácich“ Liptákov, za ktorých krátko pred koncom polčasu gólovo odpovedal z priameho kopu Steinhubel. V druhom polčase už gólovo oba tímy mlčali. „Tri rýchle góly nám veľmi pomohli. Sme radi za toto víťazstvo a takisto tri body, pretože výhru sme už potrebovali,“ dodal k zápasu Daniel Magda, ktorý pred pôsobením v Michalovciach zbieral fortunaligové štarty aj v Podbrezovej či Nitre.

Chceli tri body, majú tri body

Michalovčania výhrou 3:1 nad Liptovským Mikulášom definitívne zlomili fortunaligovú účasť svojho súpera, ktorý na poslednom dvanástom mieste stráca štyri kolá pred koncom nadstavby na jedenáste Zlaté Moravce už nedostihnuteľných štrnásť bodov. „My sme tieto tri body potrebovali. Dobre sme to rozohrali a myslím si, že sme to aj slušne dohrali do konca. Určite to bol pre nás náročný zápas. Mohli sme strašne veľa stratiť. Z tohto pohľadu to bolo nepríjemné, no získali sme tri body a myslím si, že zaslúžene,“ zhodnotil zápas tréner Zemplínčanov Norbert Hrnčár. Jeho tím v druhom polčase ustál niekoľko šancí svojho súpera a domov si tak doniesol dôležité body. „Treba objektívne povedať, že na druhej strane proti vám stojí aj súper. Súper, ktorý má vo svojom rade kvalitu. Aj v mužstve Mikuláša sú šikovní hráči. My sme body potrebovali, súper hral uvoľnene – nemal čo stratiť. Pre nás bola priorita tri body, ktoré máme, takže sme spokojní,“ pokračuje Hrnčár.

Prvá z troch otázok zodpovedaná, druhá blízko k rozlúšteniu

V skupine o udržanie teda poznáme prvú z troch otázok, ktoré táto nadstavba musí vyriešiť. Vypadávajúcim z najvyššej Fortuna ligy je práve MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Blízko k rozlúšteniu je aj otázka siedmeho miesta a teda za určitých okolností aj miestenky do baráže o Európsku konferenčnú ligu. Aktuálne má siedmy Ružomberok pred ôsmimi Michalovcami náskok jedenásť bodov, hrá sa ešte o dvanásť. Poslednou otázkou je účastník baráže, teda po nadstavbe jedenásty tím tabuľky. Táto otázka sa ale zrejme až tak skoro nerozlúšti a je dosť možné, že na ňu budeme vedieť odpovedať až po poslednom desiatom kole. Aktuálne totiž jedenáste Zlaté Moravce od Michalovčanov delí iba päť bodov. Michalovčania majú na svojom konte 33 bodov, Trenčín na nich stráca z deviateho miesta tri body, Skalica z desiateho štyri. So všetkými troma tímami sa Zemplínčania ešte raz stretnú. Najbližšie ich čaká v sobotu duel v Skalici, následne privítajú Trenčín, predstavia sa v Ružomberku a na záver privítajú v poslednom kole Zlaté Moravce. „Keď sa pozrieme na vyrovnanosť tých mužstiev, stále je to „živé“. Potrebujeme byť v strehu a potrebujeme bodovať aj naďalej. Nemôžeme nič vypúšťať a musíme ísť maximálne koncentrovaní aj do ďalších zápasov,“ dodal k aktuálnej situácii Norbert Hrnčár.