Úvod Šport Trojgólový obrat priniesol vedenie v sérii

Trojgólový obrat priniesol vedenie v sérii

Hokejisti HC 19 Humenné zvíťazili v treťom semifinálovom zápase TIPOS SHL na ľade HK Vitar Martin 3:2 a v sérii sa tak ujali vedenia 2:1. Štvrtý zápas sa odohrá vo štvrtok taktiež v Martine, piaty duel série hranej na štyri víťazstvá diváci uvidia v sobotu od 16.00 hod. v Humennom.

Zemplínčania aj v prvej časti tretieho semifinálového duelu hľadali recept na brankára HK Vitar Vladimíra Glosára. V prvej tretine nepomáhali ani výrazné zmeny v zostave, ktoré urobili tréneri po prehre v druhom domácom súboji. Navyše inkasovali už po 81 sekundách z hokejky Nauša. Hostia sa nedokázali v prvej časti dostať do tempa. Mohli za to až štyri oslabovky, ktoré ich zrážali dole. V druhej tretine sa ale dej hry zmenil. Boli to práve Humenčania, ktorí prevzali réžiu zápasu do svojich rúk. Veľmi im pomohol vyrovnávajúci gól Vrábeľa z 22.minúty, po ktorom sa nakopli. V ich prvej celej presilovky v zápase následne Damián Novicky otočil skóre a krátko pred koncom druhej časti navýšil humenské vedenie Lukáš Lačný, ktorý sa po zmenách v zostave ocitol znova v prvom útoku. Martinčania sa v záverečnej časti snažili nakloniť misky váh na svoju stranu podarilo sa im už ale iba streliť Ďurinom kontaktný gól na konečných 2:3.

HK Vitar Martin – HC 19 Humenné 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)
Stav série: 1:2.
2. Nauš (Paulíny, Poliaček), 50. Ďurina (Juščák) – 22. Vrábeľ (Vaško, Lačný), 26. Novický (Horvát, Krajňák) pres/1, 40. Lačný (Vrábeľ, Lenďák).

Vylúčení: 5:5. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Crman, Kocúr – Pribula, Vyšný. Divákov: 2144.
HK VITAR: Glosár – Semaňák, Petran, Bobček, Charvát, Biro, Nemec, Milý, Lavička – Juščák, Lahtinen, Fafrák – Toma, Tyczynski, Vorobjev – Nauš, Paulíny, Poliaček – Stanček, Oško, Ďurina
HC 19: Durný – Kudin, Lenďák, Pulščák, Novota, Novický, Ťavoda, Zekucia, Jacko – Vaško, Vrábeľ, Lačný – Borov, Krajňák, Horvát – Ragan, Trandin, Legalin – Zahradník, Markuš.

Ivan Boržik, asistent trénera HC 19 Humenné: „Mali sme slabší úvod, prvá tretina nám akoby nebola súdená. Slabší pohyb, hra v oslabení, všetko toto nás zrážalo dolu. Po prestávke sme si ale povedali, že sa musíme zlepšiť. Počnúc pohybom až po spracovanie si puku. Byť jednoducho silnejší, agresívnejší, čo sa nám podarilo. Od druhej tretiny sme boli lepším tímom na ľade. Tlak v tretej tretine zo strany domáceho tímu síce prišiel, tento sa však dal očakávať. Sme radi, že sme víťazstvo v Martine ubili. Bojuje sa na každom fronte, nielen na ľade, všade. Ostatní vedia o čom rozprávam. Sme však radi, že sme získali druhý bod v sérii.“