Úvod Šport V infarktovom závere remíza MFK Zemplín Michalovce v Trenčíne

V infarktovom závere remíza MFK Zemplín Michalovce v Trenčíne

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce remizovali v stretnutí štvrtého kola nadstavbovej časti o záchranu v najvyššej Fortuna lige na pôde AS Trenčín 3:3 a opäť sa dostali bližšie k splneniu stanového cieľa, ktorým je udržanie sa v najvyššej súťaži. Michalovčania viedli po góloch Jánošíka a Peňu 1:0, či 2:1, následne ale prišli o vylúčeného Marjanoviča a na úvod nadstaveného času prehrávali 2:3. O vyrovnanie sa ale z pokutového kopu postaral Matúš Marcin, ktorý skóroval v 98.minúte. Zverenci trénera Norberta Hrnčára sa najbližšie predstavia na domácej pôde, keď v sobotu pätnásteho apríla o 18.00 hod. privítajú MFK Skalica.

Aj keď úvod zápasu vyšiel lepšie Trenčanom, keď už v druhej minúte nastrelil Soares žrď, skóre duelu otvorili Michalovčania. V šiestej minúte Peňa vysunul Jánošika a ten strelil v nadstavbe už svoj štvrtý gól. V jedenástej minúte si mohol pripísať aj gólovú asistenciu, strelu Kanuho ale skvele vyrazil Kukučka. Domáci sa postupne dostávali do tempa. V 27.minúte sa dočkali zaslúženej odmeny v podobe vyrovnania. Po rohovom kope sa v skrumáži dostal k lopte Stojsavljevič, ktorý ju poslal za Szárazov chrbát. V samom závere prvého polčasu mohli Zemplínčania viesť opäť, strelu Qoseho ale vytesnil Kukučka na rohový kop. Začiatok druhého polčasu opäť gólovo vyšiel Michalovčanom, ktorí skórovali opäť po šiestich minútach. Qose predral loptu na Braina Peňu, ktorý nedal Kukučkovi najmenšiu šancu. Domáci sa následne opäť pustili do Michalovčanov. Száraz najskôr zneškodnil Gajdošovu strelu, v 57.minúte ale nestačil na koncovku Dominika Hollého. Hneď po góle mohol skórovať aj Azango, jeho projektil iba opečiatkoval žrď. V 69.minúte sa mohli misky váh definitívne nakloniť na stranu Trenčína. Priamu červenú kartu totiž videl Marjanovič, ktorý v brejku zastavil Emeku. Paradoxne po červenej karte ale tlak domácich ustál. Naopak, na druhej strane mohol rozhodnúť deväť minút pred koncom Ranko, ktorý ale pálil len do Kukučku. V nadstavenom čase prišiel moment, ktorý mohol predsa naklonil zápas na stranu Trenčína. V druhej minúte sa dostal k centrovanej lopte Emeka, ktorý po prvýkrát poslal domácich do vedenia. Michalovčania sa ale aj napriek oslabeniu nezlomili. Po rohovom kope nastrelil Ranko žrď. V siedmej nadstavenej minúte zahrali Trenčania v pokutovom území rukou a Matúš Marcin sa postaral o vyrovnanie a natiahnutie série Michalovčanov bez prehry už na šesť duelov!

AS Trenčín – MFK Zemplín Michalovce 3:3 (1:1)
27. Stojsavljevič, 57. Gajdoš, 90.+2. Emeka – 6. Jánošík, 51. Peňa, 90.+9. Marcin (pok. kop).
Žlté karty: 17. Stojsavljevič, 21. Soares, 85. Pires, 90.+7. Bainovič – 70 Hrnčár (tréner), 76. Ranko, 90.+9. Begala.
Červená karta: 69. Marjanovič.
AS: Kukučka – Yem, Pires, Bagin, Stojsavljevič – Oladoye (46. Emeka), Bainović, Gajdoš (90+4. dos Santos) – Azango (90+4. Mičuda), D. Hollý, Soares (90+6. Šebeň).
MFK ZEMPLÍN: Száraz – Magda, Marjanovič, Ranko, Volanakis – Qose, Njie (87. Begala) – Jánošík (80. Adekunle), Marcin, Peña (80. Shimamura) – Kanu (71. Vaško).