Úvod Šport Víťazný obrat Košíc v Steel aréne

Víťazný obrat Košíc v Steel aréne

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v úvodnom semifinálovom zápase play-off Tipos extraligy na ľade HC Košice 1:3 a v sérii tak prehrávajú 0:1. Michalovčania síce viedli po góle Pereskokova, Košičania ale v tretej tretine troma gólmi otočili skóre vo svoj prospech. Druhý semifinálový duel sa odohrá v sobotu od 18.00 hod. opäť v Steel aréne.

Prvé semifinále odštartovali lepšie Košičania, ktorí mali v úvodných minútach viac z hry. Všetko ale zmenilo vylúčenie Tybora, ktorý kolenom fauloval Zabusovsa. Od tohto momentu prešlo momentum zápasu na stranu Michalovčanov. Tí v prvej tretine prestrieľali Košičanov 16:5, gól ale zaplnená Steel aréna nevidela. V druhej časti sa obraz hry zmenil. Oveľa aktívnejší boli Košičania, hostia sa zamerali skôr na brejky. Najskôr v tutovke vyhorel Paršin, Škorvánek vychytal aj Jaaskelainnena. Potom už prišli na rad michalovské kontry. Najskôr Garreffa netrafil prihrávku Suju v prečíslení troch na jedného, potom Chalupa faulovaný mieril len do Janusa. V následnej presilovke ale Pereskokov otvoril skóre. Michalovčania prečkali v úvode vylúčenie Hammonda, v 46. minúte ale strela Brettona prešla až za Škorvánkov chrbát. Michalovčanov mohol poslať do vedenia opäť Garreffa, Janus ho ale skvele vychytal. Kľúčový moment sa odohral v 53. minúte, kedy odrazenú strelu Pollocka dostal do siete Fejes. Jeho gól ešte overoval videorozhodca, keďže Michalovčania neuspeli s challengom, museli sa brániť oslabeniu. V oslabení síce neiknaksovali, krátko po jeho skončení ale Hammond stratil puk v útočnom pásme a Fejese pridal svoj druhý gól. Domáci už udržali vedenie aj napriek power-play a michalovskej presilovke, ktoré už nepriniesli ani kontaktný gól.

HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Stav série: 1:0.
46. Breton (Pollock, Šedivý), 53. Fejes (Pollock, Jääskeläinen), 57. Fejes – 40. Pereskokov (Glazkov, Michalčin) pres/1.
Vylúčení: 3:3. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Stano, Orolin – Stanzel, Jedlička. Divákov: 8347.
HC: Janus – Olsson, Breton, Šedivý, Southorn, Ferenc, Deyl, Bartoš – Bartánus, Mi. Chovan, Tybor – Jääskeläinen, Pollock, Fejes – Lamper, Slovák, Paršin – Jokeľ, Hovorka, Havrila.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Osburn, Hammond, Mihalik, Michalčin, Macejko, Glazkov, Cibák – Puliš, Galamboš, Vašaš – Okoličány, Suja, Chalupa – Garreffa, Buc, Zabusovs – Pereskokov, Pavlovs.