Úvod Šport Víťazný obrat znamená tri semifinálové mečbaly

Víťazný obrat znamená tri semifinálové mečbaly

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili vo štvrtom štvrťfinálovom zápase play-off Tipos extraligy nad HC Slovan Bratislava 3:1 a rovnakým pomerom vedú nad obhajcom titulu aj v celej sérii. Piaty duel sa odohrá v piatok v Bratislave. Michalovské góly strelili v tretej tretine postupne Christián Michalčin, Ivan Glazkov a Filip Vašaš, ktorý sa presadil gólom do prázdnej bránky.

Oproti utorkovému zápasu urobili tréneri v zostavách viacero zmien. Zatiaľ, čo michalovský Peter Kudelka urobil len jednu, keď miesto zraneného Paločko nasadil do elitného útoku Filipa Vašaša, tréner Slovana Ján Pardavý prakticky rozhádzal všetky svoje útoky. A v prvých minútach duelu to jeho tímu aj pomohlo. Prakticky polovicu zápasu boli totiž slovanisti lepším tímom, živším a aktívnejším. Už po 92. sekundách otvoril skóre Roman Kukumberg mladší. Michalovčania mohli vyrovnať v následnej presilovke, kedy si vypracoval šancu Suja, no Slovan ju ustál a následne udával tempo hry až do konca tretiny. Zvýšiť skóre sa nepodarilo dvakrát Harrisovi, ako aj Ščerbakovi s Gachulincom, po ktorých strelách sa vyznamenal brankár Škorvánek. Michalovský golman svojich podržal aj v druhej tretine pri šanciach Takáča a Peccarara. Zhruba v polovici druhej časti sa začala karta obracať. Aktívnejší už boli Michalovčania, ktorí takto ukončili druhú tretinu. Do tretej si preniesli vylúčenie Haščáka, ktoré potrestal prudkou strelou od modrej Michalčin. O necelé dve minúty michalovský zaplnený štadión jasal o druhýkrát. Tentoraz sa presadil strelou od modrej Glazkov, ktorý tak naklonil misky váh na stranu domácich. Od tohto momentu boli Michalovčania bližšie k víťazstvu a to urvali aj napriek tlaku hosťujúceho tímu. Definitívnu bodku za duelom dal gólom do prázdnej bránky počas power-play Filip Vašaš.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Slovan Bratislava 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Stav série: 3:1.
41. Michalčin (Pereskokov), 43. Glazkov (Puliš, Galamboš), 60. Vašaš (Galamboš) – 2. Kukumberg.
Vylúčení: 3:5. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Stano, Snášel – Durmis, Jedlička. Divákov: 3800.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Osburn, Hammond, Michalčin, Mihalik, Glazkov, Macejko, Cibák – Buc, Suja, Vašaš – Zabusovs, Pavlovs, Pereskokov – Okoličány, Galamboš, Puliš – Chalupa, Gareffa.
HC SLOVAN: Hlavaj – MacKenzie, Golian, Kallen, Beňo, Gachulinec, Sersen – Pecararo, Harris, Takáč – Duke, Minárik, Haščák – Ščerbak, Kytnár, Kukumberg – Török, Zigo, Matoušek – Fominych.