Úvod Šport Víťazstvo po viac ako piatich mesiacoch

Víťazstvo po viac ako piatich mesiacoch

Dlhých 160 dní čakali futbalisti FK Humenné na ligové víťazstvo. Naposledy sa im podarilo urvať tri body ešte 23.10.2022, keď triumfovali v Bratislave nad juniorkou Slovana 1:0. Na ďalšie tri body čakali až do soboty prvého apríla. V rámci 23. kola druhej ligy zdolali FC ŠTK 1914 Šamorín 3:2, keď sa o ich výhru postarali gólmi Viktor Maťaš, Igor Komjatý a Justin Kranthove. V samom závere Šamorín znížil po góloch Riquelmeho. Humenčania tak ušli pásmu zostupu už na štyri body. Aktuálne im síce stále patrí trináste miesto, no už iba o skóre zaostávajú za Petržalkou. A práve na jej pôde odohrajú najbližší zápas.

Humenčania vedeli, že keď chcú odskočiť od pásma zostupu, alebo aspoň ostať nad ním, musia konečne zvíťaziť. Ich snahu ešte viac posilnil fakt, že na duel už mohol nastúpiť aj ich kapitán Erik Streňo, ktorému disciplinárna komisia odpustila zvyšok trestu. Domáci išli od úvodu za víťazstvom a odmenou pre nich boli dva góly v rozpätí troch minút. Najskôr v 21. minúte otvoril skóre Viktor Maťaš, o tri minúty na to sa presadil aj Igor Komjatý. Humenčania aj naďalej držali zápas v rukách a po hodine hry navýšil ich vedenie Kranthove. V závere síce prišli dva góly hosťujúceho Riquelmeho, nič to ale nezmenilo na fakte, že po piatich mesiacoch si hráči FK do tabuľky pripísali tri body…

FK Humenné – FC ŠTK 1914 Šamorín 3:2 (2:0)
21. Maťaš, 24. Komjatý, 61. Kranthove – 90+4. Riquelme, 90+5. Rigquelme.
Žlté karty: 28. Streňo, 35. Komjatý, 41. Š. Harvila, 73. Diamé, 90. Wroblewski, 90. Kranthove – 34. Szogai, 59. Csoka.
Rozhodovali: Libiak – Železňák, Tuma.
Divákov: 610.
FK: Knurovský – Zlacký, Kranthove (78. Vasiľ), Komjatý (71. Losiev), Avetisian, Komár (46. Wroblewski), Š. Havrila, Dzurík, Maťaš (89. Song), Diamé (78. Dopater), Streňo.
FC ŠTK 1914: Gyurákovics – Bahi, Pančík, Marič-Bjekič, Riquelme, Owusu, Szolgai, Szabó, Polniš, Záhradník (68. Ferleťák), Csóka (68. Nagy)