Úvod Šport Žilinčania na poslednú chvíľu dobyli humenské hradby, rozhodne sa v stredu pod Dubňom

Hokejisti HC 19 Humenné prehrali v šiestom finálovom zápase play-off TIPOS Slovenskej hokejovej ligy s VLCI Žilina 1:2 po predĺžení a po tom, čo Žilinčania vyrovnali stav série na 3:3 sa o víťazovi prvej ligy rozhodne v stredu v siedmom zápase v Žiline. Jediný gól Humenčanov zaknihoval Igor Safaralejev. V presilovke ale vyrovnal Paukovček a taktiež v presile o jedného hráča v predĺžení rozhodol Jan Pohl.

Humenčania začali šiesty finálový zápas aktívnejšie. V piatej minúte putoval na trestnú lavicu Jan Pohl. Jeho vylúčenie síce domáci nepotrestali, krátko po jeho návrate ale Igor Safaralejev strelil úvodný gól zápasu. Humenčania mohli streliť aj druhý presilovkový gól, keďže po faule Ružičku a vyhodení puku Paukovčeka získali 114 sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Tú ale nevyužili. Od druhej časti už boli lepším tímom na ľade Žilinčania. Tí mohli hneď v úvode tejto časti vyrovnať, strelu Šidlíka ale Durný vyrazil ramenom. Humenský brankár prekazil aj ďalšie šance súpera. Najväčšiu pri nariadenom trestnom strieľaní Bruna Mráza. Na začiatku poslednej minúty druhej tretiny bol ale bezmocný pri presilovkovej koncovke Paukovčeka. V tretej tretine oba tímy čakali na chybu a tá mohla prísť v 50.minúte, kedy bol vylúčený hosťujúci Ján Sýkora. Humenčania ale presilovku nevyužili a v predĺžení za to pykali. Tentoraz bol vylúčený Martin Lenďák a jeho vylúčenie pri hre štyroch proti trom využil Jan Pohl, ktorý rozhodol o tom, že o víťazovi ligy rozhodne siedmy duel v stredu v Žiline.

HC 19 Humenné – Vlci Žilina 1:2pp (1:0, 0:1, 0:0 – 0:1)
Stav série: 3:3.
7. Safaralejev (Vaško, Lenďák) pres/1 – 40. Paukovček (Melcher, Varga) pres/1, 63. Pohl (Halama, Varga) pres/1.
Vylúčení: 5:6. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Orolin, Crman – Kacej, Bogdaň. Divákov: 2294.
HC 19: Durný – Novota, Lenďák, Pulščák, Novický, Kudin, Ťavoda, Jacko, Farkaš – Vaško, Vrábeľ, Lačný – Borov, Krajňák, Horvát – Legalin, Trandin, Safaralejev – Ragan, Markuš, Frič.
VLCI: Romančík – Sloboda, Novák, Pohl, Šidlík, Růžička, Pacalaj, Nahálka, Pišoja – Melcher, Halama, Varga – Koyš, Mráz, Macek – Sýkora, Paukovček, Rehák – Tibenský, Jakubík, Lopušan.

Ivan Boržík, asistent trénera HC 19 Humenné: „Začali sme dobre, veľká škoda, že sme neušli súperovi v prvej tretine na viac gólov. Na kolená nás zrážali oslabenia, stalo nás to veľa síl, ale zápas sme ubojovali až do predlženia. Škoda. Kto by vsadil na Humenné, že bude hrať so Žilinou sedem zápasov. Musíme byť na seba hrdí.“

Jarrod Skalde, hlavný tréner Vlci Žilina: „Bol to tesný zápas od prvej tretiny. Humennému vyšla jedna šťastná akcia a bolo 1:0. Pripadalo mi to ako večnosť, kým sa nám podarilo vyrovnať. V útočnej tretine sme strávili viac času, ale podržal ich brankár, bol skvelý. Tak, ako v celej sérii, opäť sa zasa ukázala dôležitosť presiloviek a špeciálnych formácií. Som rád, že aj dnes nám to vyšlo. Tešíme sa z tohto víťazstva a som naozaj šťastný za chalanov. V siedmom zápase sa môže stať čokoľvek, no som rád, že ho odohráme doma.“